Obsługa prawna przedsiębiorców - jak mądrze wybrać?
Prowadzenie przedsiębiorstwa nie jest procesem łatwym, choć dla wielu osób niesie ono mnóstwo satysfakcji. Niemniej każda podjęta w ten sposób decyzja, niesie ze sobą określone konsekwencje. Co prawda towarzyszące jej ryzyko można ograniczyć - i temu właśnie służy współpraca z prawnikiem - ale nie można go wykluczyć.
Wsparcie prawnika w prowadzeniu działalności gospodarczej
Dawniej niewielu przedsiębiorców decydowało się na współpracę z prawnikiem. Mówiąc szczerze - pokutowało nawet przeświadczenie, że z punktu widzenia firmy jest to po prostu... nieopłacalne. Dziś na tym polu dużo się zmienia. Przedsiębiorcy zaczynają bowiem dostrzegać, że pomoc prawnika może być dla nich niezbędna i to na wielu płaszczyznach prowadzenia działalności gospodarczej.
Jak taka pomoc powinna wyglądać? Tak naprawdę trudno określić tu jakiekolwiek sztywne ramy takiej współpracy. Niektórych przedsiębiorców zadowoli możliwość skorzystania z telefonicznych lub internetowych konsultacji. Inni z kolei będą oczekiwać, że prawnik będzie znacznie bardziej w tej relacji "widoczny". Mowa tu o reprezentowaniu przedsiębiorcy przed kontrahentami, towarzyszeniu mu w trakcie podpisywania wiążących umów, a także... wsparciu w trakcie dochodzenia swoich praw przed sądami lub organami państwowymi (ZUS, US itd.). Jedno jest pewne - żaden przedsiębiorca nie będzie chciał fizycznie wizytować kancelarii. Nikt po prostu nie ma na to czasu.
Obsługa prawna przedsiębiorców z Kancelarią Florczak Keller i Wspólnicy - https://kancelaria-kfk.pl/specjalizacje/obsluga-przedsiebiorcow/
Współpraca z prawnikiem - jak wybrać mądrze?
Obsługa prawna firm nie powinna być realizowana w oparciu o pojedyncze impulsy. Wybór określonej kancelarii - bo właśnie taki krok jest najrozsądniejszy - powinien być poparty długotrwałą analizą potencjalnego kontrahenta. Najlepiej, jeśli jest to osoba posiadająca określone doświadczenie we współpracy z przedsiębiorcami. Idealnym rozwiązaniem jest kancelaria, która nie tylko zna się na danej branży, ale też odnosiła z nią znaczne sukcesy. Co ważne - nie należy się tu sugerować wyłącznie kosztami. Wybór najtańszej kancelarii może i jest na krótszą metę opłacalny, ale w dalszej perspektywie przyniesie więcej strat niż korzyści.
Na jakim polu taka współpraca powinna się odbywać? Najczęściej dotyczy ona kwestii związanych z:
- założeniem działalności gospodarczej, a także z formalnościami, które trzeba tutaj spełnić,
- pomocą w dziedzinie podatków i rozliczeń z urzędami (instytucjami) państwowymi,
- zatrudnianiem pracowników i z zarządzaniem kadrami,
- fizycznym towarzyszeniem w trakcie podpisywania ważnych dla firmy umów,
- reprezentowaniem w trakcie sporów sądowych, a także z dochodzeniem swoich praw przed Urzędem Skarbowym, ZUS-em itd.,
- sporządzaniem regulaminów pracy.
Co ważne - nie każda kancelaria prawna posiada odpowiednie doświadczenie w zakresie pomocy przedsiębiorcom. Warto postawić na podmiot, który zatrudnia wielu specjalistów z określonych zagadnień prawnych. Dzięki temu przedsiębiorca będzie mógł skorzystać z wielopłaszczyznowej pomocy i to w każdej dziedzinie.
Podsumowując, obsługa prawna firm zawsze powinna być realizowana na najwyższym możliwym poziomie, gdyż przedsiębiorcy na to zasługują.