› inwestycje drogowe
13:19 / 10.09.2012

Obwodnica Elbląga do remontu

Obwodnica Elbląga do remontu

fot. elblag.net

W najbliższych dniach rozpocząć się powinien remont zniszczonych odcinków nawierzchni na obwodnicy Elbląga wzdłuż drogi S7. Naprawione zostaną trzy odcinki o łącznej długości ponad 600 m, zlokalizowane na węzłach Elbląg Wschód i Elbląg Południe (Raczki). Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu i wprowadzenia ograniczeń prędkości na remontowanych odcinkach.

Dwupasmowa i dwujezdniowa obwodnica Elbląga, wzdłuż drogi ekspresowej S7, została oddana do użytku w 2007 r. W ostatnich dwóch latach, na niektórych jej odcinkach prowadzono prace budowlane, związane z rozbudową węzła Raczki i połączeniem węzła Wschód z nowopowstałą drogą ekspresową z Elbląga do Pasłęka. W wyniku tych prac oraz wykonanego w przeszłości usuwania tymczasowego oznakowania poziomego, degradacji uległy niewielkie odcinki nawierzchni obwodnicy.

Do końca października tego roku zostaną one naprawione i zyskają nową nawierzchnię asfaltową. Roboty remontowe prowadzone będą na dwóch odcinkach jezdni prawej (w kierunku Warszawy) o łącznej długości 470 m, przed i na wiadukcie nad ul. Warszawską na węźle Elbląg Południe (Raczki). Nowa nawierzchnia ułożona zostanie także na 142 m odcinku jezdni prawej i lewej na węźle Elbląg Wschód (na wysokości zjazdu do Elbląga od strony Warszawy). Zakres prac obejmuje frezowanie starej nawierzchni, profilowanie oraz położenie warstwy wiążącej i ścieralnej.

Inwestorem tego zadania jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie. Wykonawcą inwestycji, która kosztować będzie ponad 435 tys. zł, będzie firma Skanska S.A. z Warszawy. Do podpisania umowy doszło 29 sierpnia.

W tym tygodniu olsztyński oddział GDDKiA podpisał również umowy na realizację drugiej w 2012 roku tury remontów odcinków dróg krajowych w województwie warmińsko-mazurskim.  Za kwotę 5,4 mln zł nową nawierzchnię zyska siedem odcinków o łącznej długości 7 km.

Jednym z nich będzie odcinek drogi nr 54 między Chruścielem a Braniewem. Nową nawierzchnię zyska jezdnia o długości 1030 m. 17 sierpnia doszło do podpisania umowy z wykonawcą robót, którym będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Braniewie. Wartość prac to ponad 865 tys. zł. Zakres zadania obejmuje: oczyszczenie i skropienie warstw konstrukcyjnych, frezowanie nawierzchni bitumicznych, ułożenie warstwy ścieralnej i wykonanie oznakowania poziomego. Prace zakończą się najdalej do końca października.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%