› inwestycje drogowe
14:27 / 02.11.2012

Od 6 listopada zmiany w ruchu na Pocztowej. Pojedziemy nową jezdnią

Od 6 listopada zmiany w ruchu na Pocztowej. Pojedziemy nową jezdnią

fot. Konrad Kosacz

Na początku przyszłego tygodnia kierowców czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu, związane z przebudową drogi nr 503. We wtorek ruch pojazdów zostanie przełożony na nowo wybudowaną jezdnię ul. Pocztowej, na odcinku od Placu Słowiańskiego do Armii Krajowej. Dzień wcześniej podobnych utrudnień spodziewać należy się na odcinku ul. Browarnej, od Obrońców Pokoju do  Elektrycznej.

Zmiana organizacji ruchu na Browarnej związana jest z układaniem infrastruktury podziemnej. W pierwszej kolejności 5 listopada zamknięta zostanie jezdnia prawa, następnie po jej zakończeniu jezdnia lewa. Tymczasowa organizacja ruchu funkcjonować będzie do 9 listopada br.

Jeszcze większe zmiany nastąpią 6 listopada. Tego dnia wykonawca przebudowy drogi 503, wprowadzi zmianę organizacji ruchu drogowego, polegającą na zamknięciu prawej jezdni ulicy w rejonie Placu Słowiańskiego i Pocztowej (po stronie Banku PKO BP) na odcinku od ulicy 1 Maja do Al. Armii Krajowej. Dojazd do ul. 1 Maja przez ul. Krótką, możliwy będzie jak dotychczas prawą jezdnią ul. Pocztowej, do czasu zakończenia robót przy ul. Chmurnej i otwarcia tej ulicy do ul. 1 Maja (przybliżony termin - ok. 2 tygodnie). Po zakończeniu robót na ul. Chmurnej dojazd do ul. 1 Maja i Krótkiej, odbywać się będzie przez ul. Chmurną (od strony ul. Giermków). Około 20 listopada nastąpi całkowite zamknięcie prawej jezdni ul. Pocztowej na odcinku od 1 Maja do Armii Krajowej.

Tymczasowa organizacja ruchu na ul. Pocztowej, funkcjonować będzie do 31 marca 2013 roku.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Skrzyżowanie przy Feniksie wkrótce w pełni otwarte. Raport z budowy dróg 503 i 504

14.09.2012 komentarzy 1

Do końca września planowane jest zakończenie przebudowy i oddanie do użytku skrzyżowania ulic Grota Roweckiego – 12 Lutego – Armii Krajowej. Niestety...

Od dziś z Browarnej nie skręcimy w Obrońców Pokoju

09.11.2012

Kolejne zmiany w organizacji ruchu, związane z przebudową drogi nr 503. Po przełożeniu ruchu pojazdów z prawej na lewą jezdnię ul. Pocztowej, co miało...

Zdjęcia ilość zdjęć 3