› bieżące
14:35 / 25.03.2013

Od dzisiaj można zasilić EKM poprzez płatności elektroniczne

Od dzisiaj można zasilić EKM poprzez płatności elektroniczne

Od dzisiaj (25 marca) można doładować Elbląska Kartę Miejską nie ruszając się z domu. Zarząd Komunikacji Miejskiej uruchomił usługę doładowania konta EKM poprzez płatności internetowe, co na pewno wpłynie na popularność elektronicznego biletu.

Zgodnie z zapowiedziami zarządu ZKM w Elblągu uruchomiono dzisiaj usługę uzupełniania konta karty miejskiej systemem płatności elektronicznych. - To wielki krok w kierunku nowoczesnych technologii – stwierdził Michał Górecki, odpowiedzialny za marketing w ZKM.

W celu zarejestrowania się na stronie internetowej systemu (www.iekm.zkm.elblag.com.pl) trzeba podać swój pesel, numer EKM, podać swój e-mail kontaktowy na który zostanie wysłana wiadomość aktywująca konto.

- Żeby doładować saldo EKM należy wybrać zakładkę „Doładuj EKM”, minimalna kwota którą możemy doładować elektroniczną portmonetkę to 10 złotych – poinformował Michał Górecki. - Wszystko jest naprawdę proste, w razie problemów mamy podpowiedzi, co w danym momencie należy zrobić. Ewentualnie można napisać e-mail lub zadzwonić do Centrum Obsługi Klienta.

Doładowywanie obsługuje system „Pay U”, obecnie uzupełnić elektroniczną portmonetkę można tylko poprzez przelew bankowy, jednakże w niedalekiej przyszłość powinno też być możliwe doładowanie poprzez kartę płatniczą.

- Po wykonaniu operacji na skrzynkę e-mail przyjdzie wiadomość o wykonaniu transakcji wraz z jej statusem – powiedział Górecki – Wszystkie operacje znajdują się w dostępnej historii. Można również sprawdzać historię swoich przejazdów.

Środki przelane na konto EKM będzie można wykorzystać po około 24 godzinach od wykonania transakcji.

Regulamin oraz instrukcja obsługi konta doładowywania EKM znajduje się na stronie internetowej http://www.iekm.zkm.elblag.com.pl/. W razie jakichkolwiek problemów możemy kontaktować się z Centrum Obsługi Klienta: cok@zkm.elblag.com.pl, tel: 55 239 37 92, ul. Czerwonego Krzyża 2, 82-300 Elbląg.

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%