› dzieci i rodzina
09:49 / 22.12.2015

Od jutra prawie 2 tygodnie wolnego

Od jutra prawie 2 tygodnie wolnego

fot. Archiwum redakcji

Już jutro, 23 grudnia rozpoczyna się bożonarodzeniowa przerwa w szkołach, która potrwa prawie 2 tygodnie. Na tym nie koniec, bo 6 stycznia to również przypada dzień wolny – Święto Trzech Króli. Natomiast 23 stycznia w naszym województwie rozpoczynają się ferie zimowe.

Przerwa świąteczna trwa od 23 do 31 grudnia. Jednak 1 stycznia, jako ustawowy dzień wolny od pracy przypada w piątek, więc uczniowie zyskają kolejny, wolny dzień. Do szkół pójdą dopiero 4 stycznia. Dwa dni później ponownie przypada ustawowo dzień wolny – Święto Trzech Króli. Oczywiście dyrekcja szkół, zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji ma możliwość decydowania o dodatkowych dniach wolnych w swojej placówce.

W połowie stycznia rozpoczyna się kolejna, długa przerwa z której ucieszą się uczniowie. W pierwszej kolejności ferie zimowe rozpoczną się 16 stycznia w województwach: wielkopolskim, świętokrzyskim, lubuskim, małopolskim i kujawsko-pomorskim.

W warmińsko-mazurskim i podlaskim ferie zimowe potrwają od 23 stycznia do 7 lutego.

Od 30 stycznia do 14 lutego przerwa czeka na uczniów w województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim. Ostatnimi, korzystającymi z przerwy, od 13 do 28 lutego będą uczniowie z województw: pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego i śląskiego.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%