› policja
09:30 / 18.03.2016

Od poniedziałku ruszy „Akcja Posesja”

Od poniedziałku ruszy „Akcja Posesja”

fot. Bartłomiej Ryś

Poszczególne dzielnice miasta będą „patrolowane” przez komisje złożone z administratorów, policjantów dzielnicowych i strażników miejskich – mowa tu o corocznej akcji „Posesja”. Ma ona na celu utrzymanie porządku i estetycznego wyglądu miasta.

Początek działań przypada na najbliższy poniedziałek 21 marca. Ostatnim dniem „Akcji Posesja” będzie 24 marca. Jak co roku w działania zaangażowani są policjanci dzielnicowi. To oni współuczestniczą w sprawdzaniu wyglądu poszczególnych ulic, budynków czy też tego co dzieje się na zapleczach sklepów i innych obiektów. Akcja posesja to również okazja do tego by podzielić się uwagami z administratorem terenu.

- Zwracamy uwagę na wiele rzeczy począwszy od zalegających przy posesji śmieci, dzikich wysypisk po oznakowanie ulic a także stan nawierzchni chodnika czy jezdni - mówi asp. szt. Radosław Rudawski zastępca kierownika II rewiru dzielnicowych KMP w Elblągu. – Te informacje trafią do administratora budynku czy danego terenu.

Policyjne sugestie będą dotyczyły również kształtowania infrastruktury. Mogą pojawić się sygnały co do potrzeby przycięcia krzewów, drzew w taki sposób, aby  mieszkańcy czuli się bezpieczniej. Tu policjanci będą bazować na swoich doświadczeniach z programu „Bezpiecznych przestrzeni”.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu  

 

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%