13:12 / 13.09.2023

Odkryj pełnię smaku potraw dzięki piekarnikom parowym

Odkryj pełnię smaku potraw dzięki piekarnikom parowym

Technologia parowa w piekarnikach to nowoczesne rozwiązanie, które rewolucjonizuje tradycyjne metody gotowania. Wykorzystanie pary w procesie pieczenia pozwala na przygotowanie potraw, które są nie tylko smaczne, ale zachowują swoje wartości odżywcze, kolor i strukturę. Dzięki temu, namacalne są korzyści dla zdrowia i dla zaspokojenia kulinarnych upodobań. Wśród różnych marek oferujących piekarniki parowe, na szczególną uwagę zasługuje Electrolux. Piekarniki parowe Electrolux to urządzenia o wysokiej jakości, które wykorzystują zalety gotowania na parze, aby pomóc użytkownikom odkryć pełnię smaku ich ulubionych potraw. Wyposażone w szereg inteligentnych funkcji, które ułatwiają gotowanie, piekarniki te są prawdziwą rewolucją w kuchni, pozwalając na przygotowanie różnorodnych potraw z zachowaniem ich naturalnego smaku i aromatu.

Technologia parowa

Technologia parowa w piekarnikach to innowacyjne podejście do gotowania, które polega na wykorzystaniu pary wodnej do pieczenia potraw. Zasada działania piekarnika parowego jest prosta, ale skuteczna - woda jest podgrzewana do wrzenia, generując parę, która następnie jest kierowana do komory piekarnika. W przeciwieństwie do tradycyjnego pieczenia, które polega na przekazywaniu ciepła do potrawy poprzez bezpośredni kontakt z gorącym powietrzem, pieczenie na parze pozwala na równomierny rozkład ciepła, dzięki czemu potrawy są gotowane dokładnie i jednolicie.
 
Pieczenie na parze ma wiele zalet. Przede wszystkim, pozwala na zachowanie pełni smaku potraw, ponieważ para nie wysusza składników, jak to ma miejsce podczas tradycyjnego pieczenia. Dodatkowo, pieczenie na parze pozwala na zachowanie większości wartości odżywczych w potrawach, ponieważ nie dochodzi do ich utraty w wyniku bezpośredniego kontaktu z wysoką temperaturą. Potrawy przygotowane w piekarniku parowym są zatem nie tylko smaczniejsze, ale również zdrowsze.
 

Piekarnik parowy Electrolux - najważniejsze funkcje

Funkcje FullSteam, SteamBoost, SteamPro, Sous-Vide oraz automatyczne otwieranie drzwi to zaawansowane rozwiązania technologiczne, które wpływają na jakość i smak przygotowanych potraw. FullSteam umożliwia gotowanie całkowicie na parze, co zachowuje wartości odżywcze i naturalny smak jedzenia. SteamBoost z kolei dodaje parę do tradycyjnego pieczenia, co pozwala na uzyskanie soczystych mięs i chrupiących wypieków. Funkcja SteamPro łączy zalety pieczenia tradycyjnego i na parze, dostosowując proporcje w zależności od wybranej potrawy. Sous-Vide to metoda gotowania w niskiej temperaturze w próżni, która pozwala na uzyskanie wyjątkowo delikatnych i pełnych smaku dań. Automatyczne otwieranie drzwi to wygodna funkcja, która umożliwia łatwy dostęp do piekarnika bez konieczności manualnego otwierania.
 
Korzyści z użycia tych funkcji są nieocenione dla miłośników kulinarnych doznań. Mięso przygotowane z użyciem pary jest soczyste, a jego smak intensywny. Wypieki zyskują chrupiącą skórkę, a jednocześnie pozostają miękkie w środku. Chleb upieczony z użyciem funkcji parowej jest puszysty i aromatyczny. Dzięki zastosowaniu technologii parowej, potrawy zachowują swoje naturalne wartości odżywcze, co jest niezwykle ważne dla osób dbających o zdrowy styl życia.
 

Piekarnik parowy do zabudowy

Piekarniki parowe do zabudowy od Electrolux to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie nie tylko smak, ale także wygodę i oszczędność energii.
 
Jednym z najlepszych modeli jest Electrolux SteamPro, który charakteryzuje się klasą energetyczną A+, co gwarantuje oszczędność energii. Ten piekarnik posiada pojemnik na wodę o pojemności 1,8 litra, co zapewnia długotrwałe gotowanie na parze bez konieczności częstego uzupełniania. Zadziwia swoją wszechstronnością dzięki 25 programom pieczenia, które pozwalają na idealne dopasowanie parametrów do rodzaju potrawy. Wyposażony jest również w intuicyjny ekran LCD, który umożliwia łatwą obsługę i kontrolę nad procesem pieczenia.
 
Kolejnym godnym polecenia modelem jest Electrolux SteamBoost. Ten piekarnik ma klasę energetyczną A, co również przekłada się na korzystne zużycie energii. Jego pojemnik na wodę ma pojemność 1,5 litra, a dostępne są aż 30 programów pieczenia. Ten model również wyposażono w wyświetlacz LCD dla łatwej obsługi.
 
Oba modele wyposażone są w funkcję czyszczenia parowego, która usprawnia utrzymanie piekarnika w czystości. Przy użyciu pary, wszelkie resztki jedzenia są skutecznie usuwane, co pozwala na zachowanie higieny w piekarniku.
 

Porady i triki

Piekarnik parowy Electrolux to prawdziwa rewolucja w kuchni. Dzięki niemu, gotowanie i pieczenie nabiera nowego wymiaru, a potrawy zyskują pełnię smaku. Aby prawidłowo używać tego urządzenia, warto pamiętać o kilku zasadach. Przygotowując mięso lub ryby, należy pamiętać o odpowiednim programie pieczenia. Dla mięs idealny będzie SteamPro, który pozwala na zachowanie soczystości i pełni smaku. Ryby z kolei najlepiej smakują po użyciu funkcji SteamBoost. Warzywa przygotowane na parze zachowują więcej witamin i minerałów, dlatego warto wykorzystać funkcję FullSteam. Dla ciast i wypieków polecany jest program z dodatkiem pary, który sprawi, że będą one chrupiące na zewnątrz i miękkie w środku.

Utrzymanie piekarnika parowego w dobrej kondycji wymaga regularnego czyszczenia. W modelach Electrolux dostępna jest funkcja czyszczenia parowego, która skutecznie usuwa resztki jedzenia i zapewnia higienę.

Wybór piekarnika parowego Electrolux to decyzja, która wprowadzi nową jakość do Twojej kuchni. Dzięki niemu odkryjesz pełnię smaku potraw, a gotowanie stanie się prawdziwą przyjemnością.
 
Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Electrolux
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%