› poradnik
11:46 / 28.09.2018

Odkurzacz na sucho Karcher VC 2 – w czym jest lepszy od innych?

Odkurzacz na sucho Karcher VC 2 – w czym jest lepszy od innych?

Odkurzacze na sucho są najczęściej wybieranymi urządzeniami tego typu do użytku w gospodarstwach domowych. Nie wszystkie są jednak wydajne i bezpieczne dla wszystkich domowników. Jakie cechy odkurzacza na sucho Karcher VC 2 sprawiają, że wyróżnia spośród innych urządzeń?

Odkurzacz na sucho, czyli jaki?

Karcher VC 2 to klasyczny odkurzacz do pracy na sucho z wymiennym workiem filtracyjnym. Oznacza to, że służy do usuwania zabrudzeń, jakie pojawiają się w gospodarstwie domowym:

  • kurzu,
  • okruchów spożywczych,
  • włosów i sierści zwierząt,
  • piasku.

Odkurzacze na sucho czyszczą powierzchnię bez użycia wody i środków czystości.

Odkurzacz przyjazny dla alergików

Częstym problemem odkurzaczy na sucho jest ich niewystarczająco skuteczna filtracja. Przez nieszczelne filtry do powietrza przedostaje się dużo drobin, które uniemożliwiają odkurzanie osobom cierpiącym na różnego rodzaju alergie. Nierzadko musza one opuszczać dom lub mieszkanie na czas sprzątania. Karcher VC 2 jest wyposażony w filtr HEPA 12, który zatrzymuje 99,5% drobin. Zatrzymuje on roztocza oraz ich wydzieliny, pyłki, zarodniki grzybów i inne cząsteczki, których wielkość przekracza 3 μm. Filtr ten jest używany w odkurzaczach przeznaczonych do używania w szpitalach, laboratoriach czy przemyśle farmaceutycznym.

Karcher VC 2 – poznaj jego ergonomię

Kluczem do skutecznego odkurzania są funkcjonalność oraz ergonomia urządzenia, które ułatwiają usuwanie zabrudzeń z różnych powierzchni, a także z poruszanie się z odkurzaczem pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami w mieszkaniu. Funkcjonalność odkurzacza na sucho Karcher VC 2 podnoszą takie cechy jak:

  • intuicyjny system wymiany worka, który zapobiega kontaktowi rąk z zabrudzeniami,
  • duża ilość wymiennych akcesoriów (ssawek), które ułatwiają odkurzanie zróżnicowanych powierzchni,
  • długi wąż ssący umożliwiający sprzątanie trudno dostępnych przestrzeni bez używania rury ssącej,
  • rury ssące teleskopowe, dzięki którym dopasujesz odkurzacz do swojego wzrostu.

Dzięki wymiennym akcesoriom, na które uchwyty znajdują się w obudowie, odkurzysz najbardziej zróżnicowane powierzchnie, takie jak posadzki, dywany, ale również tapicerki czy ciasne szczeliny między meblami lub między podłogą a ścianą.

Wydajność odkurzacza zapewnia pojemny worek filtracyjny, którego pojemność wynosi 2,8 litra. Promień roboczy pracy z tym urządzeniem wynosi aż 7,5 metra, dzięki czemu nie musisz często przerywać pracy w celu przepięcia wtyczki zasilającej do innego gniazdka.

Wymiary i ergonomia

Niewielkie wymiary odkurzacza oraz jego waga, która wynosi zaledwie 5,1 kilograma umożliwiają bezproblemowe poruszanie się po mieszkaniu. Sprzątanie ułatwia również pozycja „parking”, która gwarantuje stabilność odkurzacza w czasie przerw w pracy oraz w trakcie przechowywania.

Oryginalne odkurzacze Karcher dostępne są u oficjalnych dystrybutorów sprzętu. Odkurzacz na sucho VC 2 znajdziesz w sklepie internetowym ASC-PRO pod linkiem https://www.asc-pro.pl/produkt/odkurzacz-na-sucho-karcher-vc-2-1-198-105-0/.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%