› zdrowie i uroda
12:16 / 09.09.2016

Odpowiednio dobrany kolor włosów to gwarancja udanej metamorfozy

Odpowiednio dobrany kolor włosów to gwarancja udanej metamorfozy

Kobiety często pragną jakiejś odmiany, np. w swoim wizerunku, dlatego zapisują się na siłownię, przechodzą na dietę, wymieniają garderobę, jednak zdecydowanie najczęściej farbują lub obcinają włosy. Dlaczego? Bo to najprostszy i najszybszy sposób, który może przynieść spektakularne rezultaty, a dodatkowo nawet jeśli coś się nie do końca uda, można to naprawić bez większych problemów.

Czy w wyborze nowego koloru włosów panuje absolutna dowolność?

I tak, i nie. Z jednej strony nowy kolor włosów to indywidualna decyzja każdej kobiety. We wszelkich tego typu zabiegach chodzi głównie o to, żebyś ty sama czuła się dobrze i generalnie nikt nie powinien ci niczego narzucać. Jednak wybór koloru warto przemyśleć, bo może się zdarzyć tak, że na przykład jasny, popielaty blond, w którym twoja przyjaciółka wygląda obłędnie, tobie, zwyczajnie, nie pasuje. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ barwa włosów powinna współgrać z trzema czynnikami:

  1. karnacja - dobry kolor to taki, który podkreśla świetlistość cery, a nie sprawia, że jest matowa, szara i wygląda na zmęczoną,
  2. kolor oczu - odcień tęczówki najlepiej wydobywają farby w kontrastujących kolorach,
  3. styl - włosy powinny pasować do osobowości i sprawiać, że ty sama czujesz się dobrze.

Paleta barw - jak dobrze wybrać?

Jeśli decydujesz się na koloryzację włosów w domu, przede wszystkim powinnaś wiedzieć, co oznaczają numerki przyporządkowane każdemu kolorowi, dlaczego? Nazwy lubią być mylące albo niewiele mówić, np. kasztanowy, złoty brąz nie jest zbyt precyzyjnym określeniem i można go sobie wyobrażać na różne sposoby, prawda? Kiedy nauczysz się rozszyfrowywać numerację, będzie ci dużo łatwiej.

Pierwszy numer, oznacza podstawę, czyli jak jasny bądź ciemny jest kolor: 1.0 - czarny, 5.0 jasny brąz, 6.0 ciemny blond, 7.0 średni blond, 10.0 najjaśniejszy blond.

Numer po kropce oznacza: 1 - niebieski, 2 - fioletowy, 3 - złoty, 4 - miedziany, 5 - mahoniowy, 6 - czerwony, 7 - matowy, 8 - moka.

Nie martw się, że jeśli farba, którą wybrałaś ma numer 9.2 to będziesz blondynką z fioletowym połyskiem, takie połączenie oznacza bowiem jasny, opalizujący blond. Ten system pozwala na neutralizację koloryzacji i przeciwdziałaniu pojawianiu się, np. żółtych lub pomarańczowych tonów.

Jeśli postawisz na profesjonalną koloryzację w salonie, możesz liczyć na poradę oraz pomoc kolorysty w wyborze najlepszego odcienia. Dodatkową zaletą jest również to, że różne kolory i odcienie można ze sobą mieszać, co stwarza możliwość stworzenia spersonalizowanej, niepowtarzalnej barwy. Jednak pamiętaj, że takie zabiegi przeprowadza się wyłącznie w salonie, nigdy nie mieszaj farb samodzielnie, bo nie masz pewności, jaki będzie efekt.

Bardzo duży wybór zapewnia, np.  paleta L’Oreal Professionnel, znajdują się w niej odcienie blondu, brązu, czerni oraz czerwieni o przeróżnych odcieniach, od najjaśniejszych do najciemniejszych, itd. Możesz wybrać się do salonu i poznać ofertę, którą przedstawi ci specjalista.

Po wyborze koloru, czas na odpowiednią pielęgnacje

Włosy po koloryzacji wymagają specjalnego traktowania. Postaw na kosmetyki przeznaczone specjalnie do włosów farbowanych (szampony, odżywki, maski, mgiełki), ponieważ odżywiają włosy po zabiegu i ochraniają kolor, zapobiegają jego płowieniu i nadmiernemu wypłukiwaniu, dzięki czemu będziesz mogła cieszyć się nową fryzurą znacznie dłużej.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%