› poradnik
09:07 / 13.07.2018

Odzież do karmienia piersią - jak ją wybrać i gdzie kupić?

Odzież do karmienia piersią - jak ją wybrać i gdzie kupić?

Coraz więcej mam śmielej karmi swoje dzieci w miejscach publicznych. Tę zmianę wspomagają kampanie społeczne, ale także marki z ubraniami do karmienia, które tworzą odzież, pozwalająca swobodnie skupić się na wspaniałych chwilach ze szkrabem. Ciekawe rozwiązania producentów odzieży do karmienia idą również w parze z efektownym wyglądem oferowanych ubrań. Dzięki temu mamy wiedzą, że nie muszą rezygnować z atrakcyjności w imię wygody.

Przede wszystkim wygoda
 

Odzież do karmienia to przede wszystkim ubrania, których celem jest ułatwienie tej czynności. A ponieważ dzieci potrafią być głodne co chwilę, mama karmiąca nosi ubrania do karmienia właściwie przez całą dobę. Kiedy spędza czas z dzieckiem, musi być gotowa na podanie piersi w domu, na zakupach, podczas wycieczek samochodem, czy spaceru w parku.

Mamy mają prawo karmić wszędzie: w sklepach, na ławeczkach przy placu zabaw, w kawiarni albo restauracji.

Jednak żeby każde karmienie piersią nie wiązało się z dyskomfortem, muszą mieć odpowiednią odzież. Ubrania szyte specjalnie dla mam mają zwykle proste, ale praktyczne rozwiązania. Wśród takich ubrań znaleźć można koszule idealne na co dzień, ale też do pracy, t-shirty, topy, sukienki, bluzki oraz piżamy ciążowe

Jak wszystkie ubrania dla mam, tak i te do karmienia piersią powinny wyróżniać się lekkością, przewiewnością i trwałością. Zmieniające się ciągle ciało kobiety, zarówno podczas ciąży, jak i po porodzie oraz podczas okresu karmienia jest wrażliwe na dotyk i źle znosi sztuczne tkaniny. Tylko te miękkie i elastyczne, dopasowujące się do ciała, leżą idealnie na każdej figurze.

odziez-do-karmienia-piersia-fs8.png

Wszelkie naszywki, haftki czy cekiny są w nich zbędne, a tym, co wyróżnia ubrania powinny być ciekawe kolory, wzory i fasony. Mama nie musi się ograniczać do zakładania ubrań bez kształtów - jak najbardziej powinna akcentować swoje walory. Dzięki nowoczesnym ubraniom szytym właśnie z myślą o mamach, można podkreślić swoje talię czy piękny dekolt.

Elegancko na co dzień i od święta
 

Odzież do karmienia dzieci to nie tylko ubrania praktyczne, ale też eleganckie, takie, które poprawiają samopoczucie i są odpowiednie na wszelkie okoliczności.

Karmienie piersią nie może wykluczać mam z życia towarzyskiego czy ograniczać im możliwość chodzenia do pracy lub udziału w ważnych uroczystościach rodzinnych.

Piękna sukienka na wesele, urodziny, rocznicę znajdzie się także w opcji z możliwością łatwego i szybkiego karmienia piersią.

Gdzie kupić ubrania do karmienia?
 

Kiedy brzuszek rośnie, powiększają się piersi, a termin porodu zbliża się nieubłaganie, to czas najwyższy, by poszukać wygodnych ubrań do karmienia: bluzek, sukienek czy piżam.

W sklepie Cool Mama bez trudu znajdzie się ubrania, które sprawdzą się zarówno w ciąży, jak i po porodzie, jako odzież do karmienia. Umożliwia to specjalny patent z zakładkami, który równocześnie nie rzuca się w oczy. Warto więc podczas planowania wydatków w ramach dodatku 500 plus, wziąć pod uwagę także swój komfort i wygodę, kupując niezbędne dla mamy ubrania z funkcją karmienia.

Szczególnie, że wiele z tych ubrań dzięki swojej konstrukcji, będzie nadawać się również po okresie przystawiania do piersi.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%