› bieżące
10:41 / 15.08.2013

Odznaczeni w Dowództwie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej

Odznaczeni w Dowództwie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej

W przededniu Święta Wojska Polskiego, we wszystkich Jednostkach Wojskowych 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej odbyły się uroczyste zbiórki, w czasie których zostały odczytane okolicznościowe rozkazy oraz wręczono odznaczenia państwowe i resortowe.

W Dowództwie „Bursztynowej Dywizji” uroczystość z okazji Święta WP odbyła się w sali kinowej Klubu 16 PDZ, gdzie wśród kadry i pracowników wojska nie zabrakło również byłych dowódców dywizji, komendantów, szefów jednostek i instytucji wojskowych Garnizonu Elbląg oraz przedstawicieli stowarzyszeń i sympatyków współpracujących na co dzień z Naszą Dywizją. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Medalem Złotym „Za Długoletnią Służbę” odznaczony został Pan Janusz Stempliński. Na wniosek Ministra Obrony Narodowej za nienaganną służbę w polskich kontyngentach wojskowych poza granicami państwa odznaczony został Gwiazdą Iraku płk Stanisław Woźniak.

Decyzją Ministra Obrony Narodowej za długoletnią, wzorową służbę lub pracę Złotym Medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyźnie” odznaczeni zostali:

płk Jarosław Gołembski

ppłk Tomasz Gral

ppłk Roman Mysiakowski

płk Marek Rakowski

mjr Janusz Okulus

mjr Zbigniew Tuszyński

Srebrnym Medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”

ppłk Jacek Byś

ppłk Grzegorz Ciarkowski

ppłk Jarosław Różycki

Brązowym Medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”

mjr Marcin Jankowski

kpt. Paweł Błaszczyk

kpt. Jakub Tokarz

por. Robert Gajewski

Złotym Medalem „Za zasługi dla Obronności Kraju”

płk Marek Rakowski

ppłk Roman Mysiakowski

Brązowym Medalem „Za zasługi dla Obronności Kraju”

kpt. Jerzy Bocian

kpt. Marek Brzozowski

por. Robert Gajewski

kpt. Robert Jakubowski

st. sierż. Krzysztof Sikorski

Miłym akcentem podczas tej wyjątkowej uroczystości było powitanie przez Dowódcę 16 PDZ Pana gen. dyw. Janusza Bronowicza w naszych szeregach nowoprzybyłych żołnierzy - ppłk Krzysztofa Gajdę, który dalszą służbę pełnić będzie na stanowisku Szefa Wojsk Chemicznych 16 PDZ oraz ks. kmdr. por. Jarosława Antoszewskiego, który decyzją Biskupa Polowego WP wyznaczony został na stanowisko proboszcza Parafii Wojskowej Miłosierdzia Bożego w Elblągu.

Natomiast za dotychczasową służbę w Dowództwie 16 PDZ Pan generał podziękował kpt. Pawłowi Jaceczko, który został wyznaczony na wyższe stanowisko służbowe w 1 Brygadzie Pancernej w Wesołej. Z rak Dowódcy awans do stopnia kapitana odebrał por. Robert Gajewski, który jednocześnie wyznaczony został na stanowisko oficera tłumacza Wydziału Współpracy Cywilno Wojskowej G-5. Dzisiejsza uroczysta zbiórka była również szczególną okazją do podpisania porozumienia o współpracy miedzy 16 Pomorska Dywizją Zmechanizowaną, a Stowarzyszeniem Żołnierzy i Sympatyków 16 PDZ w Elblągu. „…Akt ten jest zwieńczeniem dotychczasowej czteroletniej współpracy oraz wyznaczeniem dalszych kierunków do działania zarówno dla członków stowarzyszenia jak i dla Dowództwa Dywizji …” powiedział Prezes Stowarzyszenia płk rez. Ryszard Klim. Na zakończenie uroczystości Pan generał Janusz Bronowicz z okazji Święta Wojska Polskiego podziękował wszystkim żołnierzom i pracownikom cywilnym wojska „Bursztynowej Dywizji” za dotychczasową wzorową działalność służbową oraz za zaangażowanie i trud wnoszony w realizację codziennych zadań. Wszystkim wyróżnionym, odznaczonym oraz mianowanym na wyższe stopnie wojskowe pogratulował życząc jednocześnie dalszych sukcesów zawodowych.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 12