› rozwój i edukacja
12:46 / 28.09.2015

Odznaczenia za osiągnięcia w dziedzinie kultury

Odznaczenia za osiągnięcia w dziedzinie kultury

Rok kulturalny 2015/2016 w województwie warmińsko-mazurskim został oficjalnie zainaugurowany. Spotkanie ludzi kultury z całego regionu odbyło się na ostródzkim zamku i było okazją do wręczenia nagród i odznaczeń – dwie z nich otrzymały Magdalena Czarnocka-Kaptur i Agnieszka Jarzębska z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu.

Spotkanie otworzył Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, który wraz z Piotrem Żuchowskim, sekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wręczył nagrody, medale i odznaczenia najlepszym twórcom i animatorom kultury.

Nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury otrzymała Magdalena Czarnocka-Kaptur, zastępca dyrektora Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu, autorka i koordynatorka wielu projektów kulturalnych.

- Od 17 lat pracuję w sektorze kultury, zaczynałam na stanowisku referenta w zakresie działalności podstawowej, teraz jestem zastępcą dyrektora – mówi. – Wiem, że praca w kulturze nie należy do łatwych, ale tu liczy się satysfakcja z kontaktu z ludźmi, którzy chętnie uczestniczą w naszych działaniach. Tym bardziej też cieszy docenienie władz województwa.

Srebrną odznakę „Za Opiekę nad Zabytkami" przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymała natomiast Agnieszka Jarzębska – kierownik działającej w CSE „Światowid" Regionalnej Pracowni Digitalizacji. W ten sposób doceniony został projekt poświęcony żuławskim domom podcieniowym.

Uroczystą inaugurację uświetnił koncert Trio D'Ami, czyli trio przyjaźni z Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%