› bieżące
15:21 / 12.07.2014

Odzyskał zagubione dokumenty, ale usłyszał też zarzuty

Odzyskał zagubione dokumenty, ale usłyszał też zarzuty

Pasłęccy policjanci zatrzymali wczoraj 20-letniego Mateusza K., który zgubił swój portfel. W portfelu jednak oprócz dokumentów trzymał on …narkotyki. Mateusz K. odpowie teraz za posiadanie środków odurzających za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 20-latek nie był wcześniej karany.

W czwartek (10.07) do komisariatu w Pasłęku przyszedł mężczyzna i oddał funkcjonariuszom znaleziony na ulicy portfel. Policjanci przejrzeli jego zawartość, aby ustalić właściciela zguby. Wtedy też, oprócz dokumentów znaleźli zawiniątko z amfetaminą.

Udali się do mieszkania 20-letniego Mateusza K., który zapodział swoją własność. W komisariacie mężczyzna odzyskał swój portfel, podziękował za zwrot dokumentów, o które jak mówił, bardzo się martwił. Dodatkowo jednak usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Przyznał się i złożył wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec niego art. 335 kpk i bez rozprawy sądowej orzekł uzgodnioną z oskarżonym karę – 3 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz dozór kuratora.

asp. Katarzyna Trochimczuk

Zespół Prasowy KMP w Elblągu

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%