19:37 / 09.12.2013

Ogólnopolski konkurs Ceramiony. Wpłynęło 181 prac

Ogólnopolski konkurs Ceramiony. Wpłynęło 181 prac

fot. nadesłane

Ogólnopolski Konkurs CERAMIONY, organizowany od wielu lat przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, cieszy się dużym powodzeniem. Inspiruje i pobudza do twórczych działań w dziedzinie ceramiki zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. Daje szansę wszystkim jego uczestnikom na pokazanie swoich prac i konfrontację ich umiejętności.

Na tegoroczną – 14. już edycję Ogólnopolskiego Konkursu CERAMIONY, wpłynęło 181 prac, wykonanych w różnych technikach ceramicznych. Są między innymi prace z masy szamotowej, gliny czerwonej, szkliwione i wypalone na biskwit.

W konkursie wzięło udział 31 szkół, ośrodków kultury, warsztatów terapii zajęciowej i organizacji pozarządowych z całej Polski.

Uczestnikami konkursu były dzieci, młodzież, dorośli oraz osoby niepełnosprawne, które rozwijają swoje pasje w pracowniach ceramicznych.

Wiele prac inspirowanych było postacią człowieka. Na konkurs nadesłano również naczynia i formy użytkowe oraz dekoracyjne.

Spośród wielu, bardzo różnorodnych prac, w dniu 5 grudnia 2013 r. w CSE „Światowid”, jury w składzie:

Marta Demko – historyk sztuki Paweł Konopka – artysta plastyk Edyta Siwek – artysta plastyk Teresa Miłoszewska – oligofrenopedagog,

wybrało te najlepsze oraz przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach: dzieci, młodzież, dorośli i osoby niepełnosprawne.

Podsumowanie konkursu, połączone z otwarciem wystawy prac oraz wręczeniem nagród odbędzie się 10 grudnia 2013 r. o godzinie 18.00 w Galerii Nobilis CSE Światowid w Elblągu.

Szczegółowe informacje na naszej stronie www.swiatowid.elblag.pl

Autor: Teresa Miłoszewska
 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%