› relacje
08:24 / 14.01.2013

Ogólnopolski sukces elbląskich gitarzystek

Ogólnopolski sukces elbląskich gitarzystek

fot. www.greatguitarsound.blogspot.com

W dniach 8-9 stycznia 2013 r. odbyły się w Warszawie Ogólnopolskie Przesłuchania uczniów klas gitary i zespołów gitarowych szkół muzycznych I stopnia. Konkurs jest porównywalny do olimpiad przedmiotowych na szczeblu ogólnopolskim w szkołach ogólnokształcących – ich laureaci to „perełki” w danej dziedzinie.

Takimi właśnie talentami może poszczycić się elbląska szkoła muzyczna. Karolina Gibas – dwunastolatka  z klasy gitary p. Małgorzaty Piejdak zajęła II miejsce, a wyróżnienie otrzymała Maja Wasielewska, wychowanka tej samej nauczycielki.

Zdaniem pani Małgorzaty to nagroda całkowicie zasłużona. Dziewczynki włożyły ogromną pracę i czas w przygotowania do konkursu. To wszystko nie wystarczyłoby jednak gdyby nie talent dzieci i współpraca nauczyciel- uczeń- rodzic.

Pani Małgorzata Piejdak jest nauczycielem, który od lat jeździ ze swoimi gitarzystami na konkursy gitarowe o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, i co warto podkreślić, zawsze wraca z laureatami. Są jej dumą i radością.
Udział w konkursach -  zdaniem nauczycielki - niesamowicie motywuje do grania. Choć granie na gitarze wydaje się takie proste. Jednak warto wziąć pod uwagę, że Karolina i Maja musiały intensywnie ćwiczyć przez cały okres świąteczny! Wtedy, gdy ich rówieśnicy mieli czas na relaks i zabawę. Według pani Małgorzaty, najbardziej niesamowite w tych dziewczynkach jest ich pasja i zamiłowanie do grania. Kochają grać dla innych, dawać przez to radość.

Życzymy więc wielu gromko oklaskiwanych koncertów, a tak świetnie rozpoczęty rok 2013 niech będzie pełen kolejnych sukcesów!

(źródło: ZPSM)

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 2