› inwestycje komercyjne
11:57 / 18.07.2012

Ogrody mają już miejscowy plan zagospodarowania

Ogrody mają już miejscowy plan zagospodarowania

fot. CBRE Global Investors

Z początkiem lipca br. uprawomocnił się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu rozbudowywanego Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu. Oznacza to, że inwestor może już ubiegać się o pozwolenie na budowę. Po jego otrzymaniu, rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano w III kwartale 2012 r.

– Zgodnie z naszymi założeniami procedura uchwalania miejscowego planu dla centrum przebiegła sprawnie i zgodnie z harmonogramem: radni uchwalili go znaczącą większością głosów 29 maja, a 26 czerwca został on opublikowany – mówi Tomasz Szewczyk, Prezes Zarządu Acteeum Central Europe, firmy odpowiedzialnej z ramienia inwestora, CBRE Global Investors, za rozbudowę i komercjalizację obiektu. – Będziemy chcieli dzięki temu uzyskać pozwolenie na budowę na przełomie sierpnia i września oraz rozpocząć rozbudowę jeszcze w III kwartale tego roku. Prace budowlane zakończymy na początku 2014 roku.

Uchwalony plan obejmuje tereny zlokalizowane pomiędzy ulicami: Ogólną, Żyrardowską, Wiślicką i Płk. Dąbka. Jego zapisy dotyczą rozbudowy samego centrum, jak również przestrzeni publicznych oraz rozwiązań komunikacyjnych wokół Ogrodów. Układ drogowy w tym rejonie zostanie przebudowany w sposób zapewniający maksymalny komfort klientom i mieszkańcom. Zakres przebudowy został już uzgodniony z Urzędem Miasta (m.in. na koszt inwestora wyremontowany zostanie odcinek ul. Węgrowskiej przy szkole podstawowej).

W zakresie estetyki przestrzeni publicznych rozbudowa Ogrodów zagospodaruje narożnik ulic Płk. Dąbka i Ogólnej, tworząc atrakcyjne miejsce spędzania wolnego czasu oraz wizytówkę tej części miasta. Jako centrum najnowszej generacji obiekt zyska nowoczesną architekturę i atrakcyjne otoczenie. Dodatkowo inwestor zmodernizuje okoliczne place zabaw – podpisane zostały już stosowne umowy ze wspólnotami mieszkaniowymi w tym zakresie. Modernizację placów zabaw właściciel centrum przeprowadzi na własny koszt.

Jak informuje inwestor - CBRE Global Investors, po rozbudowie powierzchnia najmu Ogrodów powiększy się ponad dwukrotnie i wyniesie 43,5 tys. m kw. Na dwóch poziomach zostanie zlokalizowanych ponad 130 sklepów i punktów usługowych. Dla klientów rozbudowanego centrum zostanie przeznaczonych ok. 1 tys. miejsc parkingowych na 3 poziomach. Jak podkreśla inwestor, komercjalizacja nowego projektu jest w bardzo zaawansowanej fazie.

Pojawią się mają nowe, popularne brandy, które klienci znali dotychczas z Trójmiasta, w tym dwupoziomowe salony znanych światowych i oczekiwanych w mieście marek modowych. W nowej aranżacji pojawią się w Ogrodach również salony już obecnych w Elblągu brandów, m.in.: Reserved, Cropp Town, Rossmann, Orsay. Klientów przyciągną też: nowa oferta rozrywki i spędzania wolnego czasu – wielosalowe kino oraz bogata oferta restauracji i kawiarni.

4
1
oceń tekst 5 głosów 80%

Powiązane artykuły

Skarga nieważna. Ogrody przygotowują się do rozbudowy

02.08.2012

Skarga grupy elblążan dotycząca decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych dla rozbudowy Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu, została odrzucona przez Samorządowe...

Ogrody mają już pozwolenie na rozbudowę

01.10.2012 komentarzy 4

Inwestor rozbudowy Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu w ubiegłym tygodniu otrzymał prawomocne pozwolenie na rozpoczęcie prac budowlanych. Te, według zapowiedzi,...