› inwestycje komercyjne
11:59 / 01.10.2012

Ogrody mają już pozwolenie na rozbudowę

Ogrody mają już pozwolenie na rozbudowę

fot. elblag.net

Inwestor rozbudowy Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu w ubiegłym tygodniu otrzymał prawomocne pozwolenie na rozpoczęcie prac budowlanych. Te, według zapowiedzi, mają ruszyć jeszcze w tym roku. Obiekt w ciągu dwóch lat rozrośnie się ponad dwukrotnie – do powierzchni ok. 40 tys. m kw. Jak informuje inwestor - spółka CBRE Global Investors, obiekt jest skomercjalizowany w 50 proc.

– Ogrody po rozbudowie i modernizacji będą galerią handlową najnowszej generacji – podkreśla Krzysztof Bocianowski, Head of Asset Manangement Poland, CBRE Global Investors. – Obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem najemców i jest już w połowie wynajęty. Prowadzimy rozmowy ze wszystkimi liczącymi się markami na rynku. Znajdą się tu między innymi Carrefour, Camaieu, Home & You, Mohito, Reserved, Cropp Town, Rossmann czy Orsay, a także multipleks oraz liczne restauracje i kawiarnie.

W CH Ogrody na dwóch poziomach, zostanie zlokalizowanych ponad 130 sklepów i punktów usługowych, czyli o 75 więcej niż dzisiaj. Obecny otwarty parking naziemny zostanie zabudowany i zastąpiony trzypoziomowym na ok. 1000 miejsc. Założeniem projektantów było stworzenie obiektu o śródmiejskim charakterze. Inwestor na własny koszt i w porozumieniu z miastem przebuduje układ drogowy wokół centrum. Inwestycja stworzy ok. 1000 nowych miejsc pracy na lokalnym rynku, a podczas rozbudowy zostanie utrzymanych blisko 500 dotychczasowych stanowisk pracy. Prace będą prowadzone w znacznej mierze przy udziale lokalnych firm budowlanych i instalatorskich. Na inwestycji zyska również miasto, gdyż z tytułu podatków od nieruchomości i prowadzenia działalności gospodarczej, Ogrody będą co roku wpłacać 2 mln złotych do samorządowego budżetu.

– Realizacja projektu rozpocznie się jeszcze w IV kwartale tego roku, a otwarcie Ogrodów w nowej odsłonie planowane jest na 2014 r. – mówi Tomasz Szewczyk, prezes Acteeum Central Europe.

Inwestorem jest spółka CBRE Global Investors, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe. Komercjalizację wspiera także CBRE. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA.

5
1
oceń tekst 6 głosów 83%

Powiązane artykuły

Perfumeria Douglas pojawi się w Elblągu

09.10.2012

Sieć perfumerii Douglas znajdzie się wśród nowych najemców rozbudowywanego Centrum Handlowego Ogrody. Najemca zajmie lokal o powierzchni 253 m kw....

Deichmann zwiększy swoją powierzchnię w nowych „Ogrodach”

12.10.2012 komentarzy 1

Międzynarodowa sieć sklepów obuwniczych Deichmann znajdzie się wśród najemców rozbudowanej części Centrum Handlowego „Ogrody” w...