› bieżące
07:32 / 01.08.2014

Ogrody pną się do góry. Zobacz zdjęcia

Ogrody pną się do góry. Zobacz zdjęcia

fot. nadesłane

Już dziś Centrum Handlowe Ogrody otworzyły dwa poziomy parkingu dla klientów. Czyli już teraz kończy się okres dużych problemów z parkowaniem przy tym obiekcie. Jak posuwają się prace budowlane?

W C.H. Ogrody zakończono procedurę odbioru do użytkowania dwóch poziomów parkingowych na ponad trzysta miejsc postojowych, znajdujących się nad budowaną galerią handlową. Są one już dostępne dla klientów od 1 sierpnia br.

Rozpoczęto także prace w kolejnej części obiektu, w tym zrealizowano wykop i postawiono fundamenty. Oddanie galerii po rozbudowie przewidziane jest na wiosnę 2015 r. Warto dodać, że patrząc na tempo prac budowlanych, jest to bardzo realny termin. Wraz z postępami w budowie zakończono remont drogi dojazdowej do centrum handlowego tj. ulicy Pułkownika Dąbka.

W najbliższym czasie natomiast planowane jest dokończenie ścian i konstrukcji sali kinowej oraz kontynuacja prac w nowej części centrum, w tym montaż prefabrykatów. Centrum Handlowe Ogrody to pierwszy powstały w 2002 roku kompleks handlowo – usługowy w Elblągu skupiający pod jednym dachem duży hipermarket oraz galerię sklepów. Centrum jest zlokalizowane przy ul. Pułkownika Dąbka z dogodnym dojazdem.

Obecnie CH Ogrody znajduje się w fazie rozbudowy, której zakończenie planowane jest na wiosnę 2015 r. W trakcie prac budowlanych centrum funkcjonuje w ograniczonej formie. W nowej odsłonie Ogrody będą najbardziej nowoczesnym i największym centrum handlowym w regionie.

CBRE Global Investors, spółka zarządzająca Centrum Handlowym Ogrody, po zakończeniu prac będzie ubiegało się o certyfikat BREEAM dla elbląskiego obiektu. Certyfikat potwierdza proekologiczność zastosowanych technologii i całego procesu budowy nowego centrum handlowego oraz przyjazność budynku dla użytkowników i otoczenia.


 

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 12