› poradnik
12:10 / 22.01.2020

Okap w kuchni – czy jest niezbędny?

Okap w kuchni – czy jest niezbędny?

Okap w kuchni pozwala pozbyć się brzydkich zapachów, zapewniając odpowiednią wentylację w pomieszczeniu. Nowoczesne okapy, zarówno meblowe, jak i kominowe są również eleganckim elementem kuchennego wyposażenia.

Okap to niezbędny element kuchennego wyposażenia, jeśli zależy nam na świeżym zapachu w pomieszczeniu i łatwiejszym jego sprzątaniu. Nowoczesne modele okapów są bardzo różnorodne i dodatkowo mają elegancki design, dlatego też świetnie uzupełnią aranżację każdej kuchni, niezależnie od stylu, w jakim została zaprojektowana. O innych ciekawych rozwiązaniach aranżacyjnych, jak i nowoczesnym sprzęcie AGD przeczytasz tutaj: https://znamysieodkuchni.pl/

Jaką rolę pełni okap w kuchni?

Okap kuchenny to urządzenie, które zapewnia sprawną wentylację w pomieszczeniu, dlatego też sprawdzi się jako element wyposażenia w każdej kuchni. Podczas gotowania wydzielają się zapachy, a część z nich jest dość intensywna i drażniąca. Co więcej, brak odpowiedniej wentylacji powoduje, że tłuste osady i nieprzyjemna woń osadzają się na meblach, ścianach, zasłonach i żaluzjach. Dobry okap kuchenny nie tylko zapewni zawsze przyjemne i świeże powietrze w kuchni, ale również sprawi, że sprzątanie pomieszczenia będzie znacznie sprawniejsze i łatwiejsze w wykonaniu. 

Sklepy AGD oferują przeróżne modele okapów kuchennych, dlatego też każdy znajdzie odpowiedni dla siebie i swoich potrzeb. Co więcej, odpowiednio dobrane urządzenie będzie stanowić jednocześnie elegancką dekorację pomieszczenia, zatem warto dobrze przemyśleć wybór.

Okap meblowy

Okap meblowy przystosowany jest zabudowy kuchennych mebli. To rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale również bardzo funkcjonalne i efektywne. Wybierając okap meblowy do kuchni, warto zwrócić uwagę na nowoczesne modele wyposażone w Touchless, czyli system sterowania gestem. Takie rozwiązanie umożliwia uruchomienie urządzenia, zmianę trybu jego pracy czy włączenie oświetlenia za pomocą jednego gestu, bez konieczności dotykania palcami jego powierzchni. Dzięki wydajnym turbinom brzydkie zapachy znikają z kuchni w ciągu kilku chwil, a cicha praca urządzenia nie przeszkadza domownikom w normalnym funkcjonowaniu, zwłaszcza gdy kuchnia połączona jest z salonem. 

Okap kominowy 

Kominowy okap to najbardziej tradycyjna konstrukcja, choć dostępna jest w wielu nowoczesnych wydaniach. Wybierając urządzenie do kuchni, warto zwrócić uwagę również na funkcje, jakie oferuje. Jedną z najbardziej przydatnych i potrzebnych w każdej kuchni jest Smell Free. Tego typu sprzęt posiada wbudowany generator ozonu, który nie maskuje brzydkich zapachów, a trwale je usuwa z pomieszczenia. Dodatkowo ozon, jaki wydziela się w kuchni działa antybakteryjnie oraz przeciwgrzybiczo, co pozwala lepiej zadbać o higienę miejsca przygotowywania codziennych posiłków.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%