› bieżące
12:24 / 26.10.2012

Okradł 5 mieszkań. Aby sprawdzić czy ktoś jest w środku, wybijał szyby

Okradł 5 mieszkań. Aby sprawdzić czy ktoś jest w środku, wybijał szyby

fot. elblag.net

Elbląscy policjanci zatrzymali 21-letniego Piotra L. Mężczyzna ma na koncie pięć włamań do mieszkań. Sprawca, aby sprawdzić czy ktoś jest w mieszkaniu rzucał kamieniem w szybę. Kradł laptopy, biżuterię a nawet perfumy.

21-letni mężczyzna był już wcześniej notowany, odbywał nawet karę pozbawienia wolności.  Jak widać to go jednak nie zniechęciło do przestępczego trybu życia. Na terenie Elbląga działał od marca tego roku. Wtedy okradł pierwsze z mieszkań.
- Metoda działania sprawcy była za każdym razem podobna – informuje mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Obserwował mieszkanie, później znalezionym na chodniku kamieniem rozbijał szybę i czekał na reakcję, jeżeli tej nie było wchodził do mieszkania. Zabierał wszystko co wpadło mu w ręce: laptopy, telefony, pieniądze, biżuterię a nawet perfumy. Okradł w ten sposób 5 mieszkań.

W jednym przypadku, gdy w mieszkaniu włączył się alarm mężczyzna został spłoszony. W rozmowie z policjantami 21-latek przyznał się do tego, że w ostatnim z mieszkań gromadząc rzeczy do wyniesienia z okradanego mieszkania odłączył też konsolę do gier. Zapomniał jednak zabrać ze sobą. O urządzeniu przypomniał sobie dopiero gdy wyszedł z lokalu.

Teraz 21-latek odpowie przed sądem za dokonane włamania. Za te czyny Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%