› bieżące
12:24 / 20.03.2014

Okradł kuzynkę z antyków

Okradł kuzynkę z antyków

fot. KMP Elbląg

Policjanci kryminalni zatrzymali 16-latka, który zamiast opiekować się domem kuzynki, przebywającej w Niemczech, okradł ją z antyków oraz sprzętu RTV i AGD. Wartość skradzionych rzeczy to 25 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali już część mienia. 16-latek odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

28-letnia pokrzywdzona kilka lat temu wyjechała do Niemiec. Tam otworzyła działalność, zarobiła pieniądze i kupiła w Elblągu dom. W rodzinnym mieście pojawiała się kilka razy w roku, a jej dobra miała doglądać rodzina, również 16-letni kuzyn. Z zagranicy przyjechała w minioną niedzielę i odkryła, że w domu brakuje sprzętu RTV i AGD oraz zbioru zabytkowych kielichów i dzbanków o wartości 12 tys. złotych.

Kobieta złożyła zawiadomienie w sprawie kradzieży, a policjanci po dwóch dniach zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 16-letni kuzyn kobiety, który wczoraj przyznał policjantom, że od początku marca br. wynosił z domu wartościowe rzeczy. 4 marca jego łupem padła nawet pralka. Wspólnie z kolegami wyniósł ją z mieszkania siostry, zamówił taksówkę i chciał ją spieniężyć.

Jednak żaden lombard nie chciał jej przyjąć. Żeby opłacić transport zostawił ją kierowcy. Policjanci dotarli do mężczyzny i odzyskali pralkę. Również 10 skradzionych kielichów i dzbanków ze stali szlachetnej trafiło wczoraj w ręce policjantów. Zostały zabezpieczone w jednym z elbląskich sklepów ze „starociami". 16-latek zostawił je tam za 60 zł.

Michał M. trafił do policyjnej izby dziecka w Gdańsku. Okazało się, że od dwóch tygodni jest na ucieczce z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Lidzbarku Warmińskim. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Jakub Sawicki KMP Elbląg

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%