› bieżące
09:29 / 23.11.2012

Okradli klasztor przy Bema z miedzianych elementów

Okradli klasztor przy Bema z miedzianych elementów

Policjanci ustalili dwóch sprawców, którzy w odstępach dwutygodniowych, kolejno okradali z miedzianych elementów, remontowany przykościelny klasztor przy ul. Bema. Fragmenty rynien trafiły do punktu skupu złomu. Kodeks Karny przewiduje za ten czyn kare nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jest 12 listopada 2012 roku. Nieznany mężczyzna wspina się na rusztowanie przy ul. Bema. Wchodzi tam i odczepia fragmenty metalowych rynien. Niesie je  następnie do punktu skupu złomu. Tam za niewielką kwotę  sprzedaje pozyskany  „towar”. Policjanci niedługo po tym zdarzeniu zatrzymują go. Jest to 36-letni Krzysztof W. Mijają kolejne dwa tygodnie, a kradzież powtarza się. Scenariusz jest bardzo podobny. Tym razem policjanci zatrzymują innego mężczyznę. Jest nim 20-letni Adam D.

- Straty jakie spowodowali obaj sprawcy to łączenie kwota około 1000 złotych – informuje mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - W skupie złomu nie otrzymali nawet jednej czwartej tych pieniędzy - odpowiedzą natomiast za przestępstwo i za faktyczne starty.

Za kradzież Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 20-latek odpowiadał już za podobne przestępstwa - odbywał nawet karę pozbawienia wolności. O dalszym losie obu mężczyzn zadecyduje sąd.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%