› sport
13:18 / 18.04.2014

Old Masters nowym liderem ligi tenisa

Old Masters nowym liderem ligi tenisa

Już tylko dwie tury gier pozostały do zakończenia rozgrywek w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Ozdobą minionej kolejki był pojedynek lidera z wiceliderem, po którym zaszły zmiany na czołowych miejscach w tabeli.

W rozgrywkach ligi tenis stołowego na polu bitwy pozostały już tylko zespoły walczące w grupie mistrzowskiej. Miniony tydzień przyniósł nie tylko ciekawe i emocjonujące pojedynki, ale także zmianę lidera. W pojedynku ważnym dla układu w tabeli, dotychczasowy lider Powiślanie zmierzył się z wiceliderem Old Masters. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną 3:1 ekipy Old Masters, dla której punktowali Marcin Podkański (1,5 pkt.) i Lech Brzeski (0,5). Porażka sprawiła, że Powiślanie stracili prowadzenie w tabeli. Ich miejsce zajęła właśnie ekipa Old Masters, która wcześniej pokonała EKS Nestora 3:1. Także i tym razem w szeregach zwycięskiej drużyny najlepiej punktował Marcin Podkański.

Nadal w walce o najwyższe lokaty pozostają tenisiści zespołu Ja-Ro Zatorze, którzy dzięki wygranej 3:0 z ekipą Kamikaze zmniejszyli straty do drugiego miejsca. Natomiast drużyna Kamikaze, porażkę z Ja-Ro Zatorze powetowała sobie w kolejnym pojedynku w którym zmierzyła się z ostatnimi w tabeli Amatorami. O punkty jednak nie było wcale łatwo, bo Amatorzy wysoko zawiesili rywalom poprzeczkę. Po zaciętej i wyrównanej walce Kamikaze wygrało ostatecznie 3:2. Dla zwycięskiej drużyny punktowali Robert Ziaja i Bartosz Rybczyński, którzy zdobyli po 1,5 pkt. W tabeli grupy mistrzowskiej na prowadzenie wyszła drużyna Old Masters, która ma na swoim koncie 16 punktów. Dwa oczka mniej mają drudzy w tabeli Powiślanie, a trzecią lokatę z dorobkiem 12 punktów zajmuje zespół Ja-Ro Zatorze. Kolejna w tabeli drużyna Kamikaze ma na swoim koncie cztery punkty, dwa oczka mniej zdobyli do tej pory tenisiści ESK Nestora, a tabelę grupy mistrzowskiej, z zerowym dorobkiem punktowym, zamykają Amatorzy. O tym, jak będzie ostatecznie prezentowała się kolejnośc na trzech pierwszych miejscach zadecydują dwie ostatnie serie gier.

Wyniki grupy finałowej: ESK Nestora – Old Masters 1:3 (4:9) ESK Nestora: Sylwester Gliniecki 1 pkt., Józef Pyka. Old Masters: Marcin Podkański 1,5 pkt., Lech Brzeski 0,5 pkt., Ryszard Łuczak.

JaRo Zatorze – Kamikaze 3:0 (9:3) JaRo Zatorze: Łukasz Susło 1,5 pkt., Janusz Kriger 1 pkt., Roman Grudzień 0,5 pkt. Kamikaze: Robert Ziaja, Bartosz Rybczyński.

Powiślanie – Old Masters 1:3 (5:10) Powiślanie: Wojciech Dzierżko 1 pkt., Bartosz Kępski, Piotr Iwicki. Old Masters: Marcin Podkański 1,5 pkt., Lech Brzeski 0,5 pkt., Ryszard Łuczak.

Kamikaze – Amatorzy 3:2 (10:9) Kamikaze: Robert Ziaja 1,5 pkt., Bartosz Rybczyński 1,5 pkt. Amatorzy: Radosław Jechna 2 pkt., Jerzy Dombrowski.

Kolejne mecze Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego rozegrane zostaną we wtorek 22 kwietnia w sali tenisowej na lodowisku Helena. O godz. 18.00 Amatorzy zagrają z EKS Nestora, a o godz. 19.00 Ja-Ro Zatorze zmierzy się z Amatorami. Więcej informacji o rozgrywkach, tabele, terminarze, statystyki oraz galerie zdjęć, można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.

Tekst i fot. MOSiR

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%