› sport
14:34 / 20.09.2013

Olimpia będzie liderem? Najpierw musi z nim wygrać

Olimpia będzie liderem? Najpierw musi z nim wygrać

Już jutro o godzinie 16:00 w Siedlcach, piłkarze elbląskiej Olimpii zmierzą się z dotychczasowym liderem II ligi, tamtejszą Pogonią. O zwycięstwo nie będzie łatwo, ale znając charakter zawodników trenera Olega Raduszko, z całą pewnością postarają się oni o wywalczenie korzystnego dla siebie rezultatu.

To będzie najtrudniejszy i najważniejszy mecz jak do tej pory w tym sezonie dla zawodników z Agrykola. Piłkarze Pogoni przodują w ligowej tabeli, gromadząc do tej pory w 8 meczach 16 punktów. Odniosła najwięcej, bo aż 5 zwycięstw w lidze. Wszystkie cztery mecze u siebie zakończyła zdobyciem kompletu punktów. Z pewnością więc liczą na kontynuację tej serii i obronę pozycji lidera. Na to miejsce jednak będą chcieli awansować elblążanie, którzy przy ewentualnej wygranej mogą to osiągnąć. Na wyjeździe Olimpia spisuje się w tym sezonie jednak niezbyt korzystnie, bo z 3 meczy wygrała 1 i zanotowała dwie porażki. Podobnie jak Pogoń dwa mecze ligowe przegrała.

W poprzednim sezonie pierwszy mecz między tymi zespołami został rozegrany w Elblągu i zakończyło się dwoma golami Kołosowa (2:0 dla Olimpii). W tym sezonie Anton spisuje się rewelacyjnie. Nie mielibyśmy nic przeciwko gdyby i tym razem strzelił kolejnego gola, który miałby decydować o wygranej. Na wiosnę w Siedlcach padł bezbramkowy remis. W zespole rywali najskuteczniejszym piłkarzem jest Krystian Wójcik, autor 5 bramek dla Pogoni w tym sezonie. Warto wiedzieć, że jutrzejsi rywale Olimpii są najczęściej strzelającym bramki zespołem po 8 kolejkach. Wbili rywalom 18 goli. Dla porównania Olimpia Elbląg tylko 8 czyli ponad połowę mniej.

Pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie. Liczymy na dobre widowisko i korzystny rezultat dla piłkarzy trenera Raduszko. Początek meczu o godzinie 16:00.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%