17:09 / 18.01.2014

Olimpia Elbląg minimalnie przegrywa z silnym Zawiszą

Olimpia Elbląg przegrała 2-3 z występującym w Ekstraklasie Zawiszą Bydgoszcz. Gospodarze rozegranego sparingu wystąpili w silnym składzie, w którym zabrakło tylko powołanych do kadry zawodników. Trener Adam Boros mógł przyjrzeć się nowym graczom, którzy zmierzyli się z wymagającym zespołem.

Zawisza był zespołem, który dominował w tym spotkaniu. W 3 minucie Vahan Geworgian próbował zdobyć gola jednak jego strzał obronił Mateusz Imianowski. W 8 minucie obok bramki główkował Bernanrdo Vasconcelos. Podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza prowadzili grę jednak dwie okazje stworzyli goście. Wówczas dobrze zaprezentował się bramkarz Andrzej Witan. W 23 minucie kontratak Olimpii jednak nasz zawodnik nie wykorzystał znakomitej okazji. Zawisza atakował i w 44 minucie dośrodkowanie Luisa Carlosa na bramkę zamienił Vasco.

W drugiej połowie Olimpia zdobyła dwie bramki. Strzał Tomasza Sedlewskiego w 65 minucie i remis. Olimpia grała dzielnie nie pozwalając Zawiszy na podejście w okolice bramki jednak w 76 minucie Kamil Drygas zdobył gola. W 80 minucie składna akcja gospodarzy, w której niepilnowany Korneliusz Sochań strzelił trzecią bramkę dla Zawiszy. To nie zdeprymowało gości i w 89 minucie z dystansu gola strzelił Sedlewski.

Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Elbląg 3-2 (1-0)

Bramki: Bernardo Vasconcelos 44., Kamil Drygas 76., Korneliusz Sachoń 80. - Tomasz Sedlewski 56., 89.

Zawisza: Witan - Ciechanowski, Skrzyński, Strąk (46` Markowski), Petasz (46` Ziajka) - Dudek (46` Hermes), Drygas, Gevorgyan (46` Sochań), Wójcicki (46` Wojciechowski), Luis Carlos ( 60` Sosnowski) - Vasconcelos (60` Kamiński)

Olimpia: pierwsza część: Imianowski - Czerniewski, Ichim, LEwandowski, Ressel, Wojtkiewicz, Zieliński, Skierkowski, Graczyk, Piotrowski, Kołosow, druga część: Zoch - Bogdanowicz, Molga, Sambor, Miecznik, Sedlewski, Liszko, Stępień, Nowosielski, Kołodziejski, Ropiejko