16:52 / 15.10.2014

Olimpia Elbląg odpadła z Pucharu Wojewódzkiego

Zespół Olimpii II Elbląg przegrał 0-3 z Huraganem Morąg w 1/8 Pucharu WMZPN. Przeciwnik był lepszym zespołem i zasłużenie awansował. Ten triumf oznacza, że Elbląg nie posiada już przedstawiciela w tym turnieju.

Jak zdobywano bramki?

0-1 24 minuta – Śnieżawski posłał piłkę z kilkudziesięciu metrów do bramki gospodarzy

0-2 68 minuta – Dośrodkowanie z rzutu rożnego i znów Swieżawski zdobywa gola

0-3 90 minuta – Podanie w pole karne ze skrzydła i niepilnowany Chiliński ustala rezultat spotkania

Rywal był zespołem, który przeważał, stwarzał sytuacje i miał pomysł na zwycięstwo. Już w 7 minucie błąd Bartosza Smigielskiego nie wykorzystał zawodnik gości trafiając w bramkarza. Chwilę potem obrońca gospodarzy trafił w spojenie słupka z poprzeczką z rzutu wolnego. Gdyby wówczas była bramka dla elblążan to zespół trenerów Stanisława Fijarczyka i Dariusza Tyburskiego mógł wygrać. W drugiej części Huragan już nie pozwalał na stwarzanie dogodnych okazji. Najlepszą miał Wojciech Klonowski, który w sytuacji nam na sam nie zdobył gola. W składzie Olimpii II Elbląg wyróżniał się Daniel Baran.

Olimpia II Elbląg – Huragan Morąg 0-3 (0-1)

Bramki: Śnieżawski 24’, 68’, Chiliński 90’

Żółte kartki: Wojtkiewicz, Czerniewski - Bobek, Kirstan, Lipka

Olimpia Elbląg: Stupak – Smigielski, Czerniewski, Firlej, Wojtkiewicz, Baran, Jarosiński (78’ Szczęch), Zieliński, Sawicki, Raduszko (69’ Klonowski), Kuciński (85’ Dzieżyc)

Huragan Morąg: Dzikowski – Lipka, Przybylski, Nawrocki, Bobek, Kułakowski (73’ Chiliński), Kierstan, Bogdziewicz, Czorniej, Podgórski, Śnieżawski