13:00 / 26.01.2017

Olimpia Elbląg rozgromiona przez lidera I ligi

W swoim drugim sprawdzianie formy przed rundą rewanżową II ligi elbląska Olimpia wybrała się do Chojnic na mecz z liderem I ligi polskiej, czyli drużyną Chojniczanki. Prowadząca na zapleczu LOTTO Ekstraklasy ekipa Piotra Gruszki nie dała szans rywalom i mecz skończył się wynikiem 5:0. W zespole Adama Borosa testowany był w drugiej linii Wiktor Patrzykąt z III-ligowego Sokoła Kleczew.

Chojniczanka, nawet tylko jako sparingpartner, na papierze prezentowała się bardzo dobrze. W drużynie lidera I ligi występuje mnóstwo nazwisk z przeszłością na najwyższym poziomie, a także z epizodami zagranicznymi, jak Kamil Miazek, Paweł Golański czy Rafał Grzelak. Nieprzypadkowo to właśnie ta "jedenastka" przewodzi stawce pretendentów do promocji do Ekstraklasy. W 19 dotychczas rozegranych meczach piłkarze z Chojnic ponieśli tylko 1 porażkę, ale tak jak i Olimpia, najczęściej w I lidze dzielili się punktami z przeciwnikami. Trener Adam Boros na ten mecz postanowił wystawić dwie "11", ale żadna nie zdołała nawiązać walki. W składzie zabrakło 18-letniego Łukasza Soszyńskiego, który był testowany w spotkaniu z GKS-em Przodkowo. Sztab szkoleniowy zrezygnował z angażu młodego pomocnika i zwrócił swój wzrok na podstawowego zawodnika lidera III ligi grupy drugiej 19-letniego Wiktora Patrzykąta, który był podporą drugiej linii swojego zespołu.

W pierwszej połowie Olimpia nie dała się zepchnąć do skomasowanej obrony i raz bardzo mocno zagroziła bramce Łukasza Budziłka. Przez większość czasu to jednak chojniczanie prowadzili grę i nagminnie zapędzali się pod pole karne elblążan. Pierwszego gola zdobył Mariusz Kryszak, który perfekcyjnie wykonał rzut wolny w 31 minucie. Podwyższenie wyniku przyszło na sekundy przed końcem I części, a do bramki Daniela trafił pozyskany z Legii II Warszawa Michał Suchanek, który przed oddaniem uderzenia popisał się niezłym dryblingiem i pozostało mu tylko dopełnić formalności.

Po zmianie stron przemeblowana Chojniczanka jeszcze bardziej "usiadła" na rywalu i praktycznie od razu przyniosło to kolejnego gola, a trafienie zanotował 21-letni Hieronim Gierszewski. Przez kolejne minuty nadal w przewadze byli gospodarze, ale przyjezdni długo bronili się przed utratą następnych bramek. Przez ostatnie 10 minut Olimpia grała nawet w przewadze "11" na "10" po czerwonej kartce dla Marcina Biernata, ale zamiast to wykorzystać, straciła jeszcze dwa gole po akcjach Tomasza Mikołajczaka i raz jeszcze Hieronima Gierszewskiego. Ostatecznie stanęło na wyniku 5 do 0 dla Chojniczanki.

MKS Chojniczanka Chojnice - Olimpia Elbląg 5:0 [2:0]

1:0 - Kryszak (31')

2:0 - Suchanek (44')

3:0 - Gierszewski (50')

4:0 - Mikołajczak (85')

5:0 - Gierszewski (89')

ZKS: (I połowa) Daniel, Wenger, Iwanowski, Kubowicz, Maciążek, Danowski, Szuprytowski, Patrzykąt, Ressel, Piceluk, Bojas;

(II połowa) Tułowiecki, Iwanowski, Bukacki, Niburski, Lisiecki, Rozumowski, Stępień, Sokołowski, Patrzykąt, Bartkowski, Kolosov.

Trener: Adam Boros.