14:35 / 07.03.2015

Olimpia Elbląg strzeliła pięć bramek. Miarodajny test?

W pierwszym spotkaniu na trawiastej murawie Olimpia Elbląg wygrała 5-0 z Polonią Pasłęk. Bramki zdobywali Kamil Kuczkowski, Jakub Bojas po dwie oraz Dawid Kubowicz. W składzie gospodarzy wystąpił Robert Wesołowski.

Trener Adam Boros przed okresem przygotowawczym mówił, że spotkanie z Polonią będzie najbardziej miarodajnym testem przed rywalizacją z Warmią Grajewo w III lidze. Dlatego z ogromnym zainteresowaniem przyglądaliśmy się postawie elblążan. Olimpia nie miała żadnego problemu by wygrać z Pasłękiem. W pierwszej części dwie efektowne bramki zdobył Kamil Kuczkowski. Trener Boros wystawił go od pierwszej minuty, więc wydaje się, że to Kamil będzie dyrygował grą Żółto Biało Niebieskich, przynajmniej w tym pierwszym spotkaniu z Warmią.

W 15 minucie wykorzystał zagranie Damiana Szuprytowskiego i w sytuacji sam na sam posłał piłkę w długi róg bramki rywala. Potem przejął futbolówkę przed polem karnym i pięknym strzałem z dystansu strzelił następną bramkę. W tej części jeszcze Jakub Bojas umieścił piłkę między słupkami. Bojas z racji kontuzji Antona Kołosowa zagrał jako napastnik.

Oprócz tego skupiliśmy się na grze w obronie, w której parę silnych, wysokich i wydaje się, że solidnych zawodników tworzą Dawid Kubowicz oraz Kamil Wenger. Kubowicz zaprezentował się dobrze. Wygląda na to, że jest typem twardego defensywnego zawodnika i powinien dać więcej charyzmy naszemu zespołowi. Wygrywał pojedynki główkowe tak jak w 52 minucie, kiedy to dośrodkowanie z rzutu wolnego Szuprytowskiego, zamienił na bramkę. Do gry trener Adam Boros desygnował na dodatek Roberta Wesołowskiego, który w przeciwieństwie do Marka Paprockiego, nie został wypożyczony tylko jest w kadrze Olimpii. To typ pomocnika, który dobrze czuje się z piłką przy nodze. Pokazał, że potrafi dryblować, więc będzie niezłym wzmocnieniem.

Olimpia Elbląg - Polonia Pasłęk 5-0 (3-0)

Bramki: Kuczkowski 15, 35, Bojas 45, 61, Kubowicz 52

Olimpia Elbląg: Tułowiecki (70 Wasiluk) - Ressel, Kubowicz, Wenger, Szuprytowski (71 Wesołowski), Pietroń (71 Iwanowski), Sokołowski (65 Pietrewicz), Kowalczyk (71 Szawara), Piotrowski (65 Kopycki), Kuczkowski (60 Stępień), Bojas