› sport
14:14 / 09.09.2015

Olimpia Elbląg w pucharze z Zalewem

Olimpia Elbląg w pucharze z Zalewem

fot. Bartłomiej Ryś

W siedzibie Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie pucharu na szczeblu lokalnym. Na tym etapie występują trzy miejscowe zespoły, to znaczy Olimpia Elbląg, rezerwy tego klubu oraz Concordia Elbląg. Najłatwiejszego rywala będzie miał skład trenera Adama Borosa.

Olimpia zmierzy się na wyjeździe z Ewingami Zalewo. To zespół, który występuje w klasie okręgowej. Inaczej mówiąc na szóstym poziomie rozgrywkowym. Ewingi zajmują jak na razie 13 pozycję. W zasadzie Olimpia walczy o triumf w tym turnieju więc chce wygrywać z każdym następnym rywalem.Trzeba tylko powstrzymać się od zlekceważenia tamtejszych zawodników.

Na własnym stadionie Olimpia II Elbląg zmierzy się z Zatoką Braniewo. Klub rywalizuje w IV lidze, w której jest na 7 pozycji. Podopieczni trenera Dariusza Kaczmarczyka mogą powalczyć o awans. Gdy to by się udało to zmierzą się z triumfatorem pary Olimpia - Zalewo. W takim razie mogłoby się odbyć przyjacielskie spotkanie na miejscowym stadionie.

Concordia będzie chciała wygrać na wyjeździe z Syreną Młynary. Rywal w tym sezonie występuje w klasie okręgowej i wygrał przy własnych kibicach wszystkie spotkania. Ewentualny przeciwnik klubu z Krakusa to Pama Powodowo lub Polonia Pasłęk. W 1/8 może odbyć się starcie pomiędzy Olimpią i Concordią. W ćwierćfinałach obędą się losowania rywalizujących klubów. Spotkania odbędą się 16 września

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%