14:23 / 18.07.2015

Olimpia Elbląg wygrywa z Bałtykiem, wideo

W następnym sparingu Olimpia Elbląg wygrała na stadionie przy ul. Moniuszki z Bałtykiem Gdynia 2-0. Bramki dla gospodarzy zdobywał Damian Szuprytowski. Piłkarze trenera Adama Borosa przygotowują się do walki w III lidze.

Rywal to zespół, który również występuje na tym poziomie rozgrywek. Widać było jednak różnicę w kulturze gry na korzyść miejscowych. W pierwszej części Olimpia miała przewagę w posiadaniu piłki. Mimo tego w sytuacji sam na sam jeden z przeciwników nie trafił w bramkę.

W 9 minucie na akcję indywidualną zdecydował się Szuprytowski, który strzałem w długi róg zdobył premierową bramkę w tej rywalizacji. Potem w 38 minucie wykorzystał zagranie wzdłuż pola karego i technicznym strzałem posłał futbolówkę między słupki. W drugiej części rywal zaczął lepiej grać przy Moniuszki. Mimo tego nie zdołał zagrozić bramce miejscowych.

Olimpia Elbląg - Bałtyk Gdynia 2-0 (2-0)

Bramki: Szuprytowski 9', 38'