11:21 / 21.09.2015

Olimpia Elbląg wygrywa z Jeziorakiem

W lidze juniorów Olimpia nadal dyktuje warunki rywalizacji. Podopieczni trenera Dariusza Kaczmarczyka mieli trudniejszą przeprawę jednak i tak zdołali wygrać z ITR Jeziorakiem Iława. Oprócz tego pozostałe miejscowe kluby walczące w lidze wojewódzkiej błysnęły dobrą formą

Olimpia che awansować do Centralnej Ligi Juniorów. Wydaje się, że jedynym zespołem, który może zagrozić naszym zawodnikom jest Stomil Olsztyn, wygrywający tak jak Olimpia dotychczasowe spotkania. Mimo tego bilans zdobytych bramek elbląskich zawodników jest korzystniejszy. Bramkarz Mikołaj Jóźwiak w czterech spotkaniach jeszcze nie wpuścił gola. To pokazuje, że Olimpia jest głównym kandydatem do zwycięstwa w tych rozgrywkach

Rywal w zasadzie bronił się na własnej połowie więc Olimpii trudno było strzelić bramkę. Strzały miejscowych nie były skuteczne. Mimo tego udało się w pierwszej części trafić Michałowi Bartkowskiemu. Bramkarz gospodarzy w drugiej połowie obronił sytuację sam na sam z rywalem. Chwilę potem Jakub Perliński wykorzystał okazję po rzucie rożnym. Trzecią bramkę zdobył Dominik Pawłowski.

W lidze juniorów młodszych Olimpia rywalizowała na własnym terenie z Jeziorakiem. Wygrana 2-1 sprawiła, że zawodnicy trenera Jacka Sadowskiego są nadal w grupie zespołów walczących o awans do fazy makroregionalnej. Pierwszą wygraną zanotowała Concordia Elbląg ogrywając przy Krakusa AP Stomil Olsztyn 5-1

Olimpia Elbląg - ITR Jeziorak Iława 3-0 (1-0)

Bramki: Bartkowski, Perliński, Pawłowski

Olimpia Elbląg: Jóźwiak - Kamiński (55' Leszczyński), Korkliniewski, Konieczny (80' Łachacki), Drankiewiczi, Dyl (65' Kuciński), Szymanowski (80' Kozłowski), Szczęch, Klonowski (56' Perliński), Horyd (70' Pawłowski), Bartkowski