22:26 / 07.05.2016

Olimpia gromi KS Wasilków. Bez zmian w czołówce (+ wideo)

Olimpia przywiozła z Wasilkowa w pełni zasłużone 3 punkty. Wygrana 4:0 podbuduje z całą pewnością nadszarpnięte ostatnimi czasy morale drużyny, u której widać z wolna zwyżkującą formę. Było to trzecie z rzędu zwycięstwo piłkarzy z Agrykola, którym wciąż na plecach siedzą gracze Huraganu Morąg oraz MKS-u Ełk zgodnie wygrywający w 29 kolejce III ligi ze swoimi przeciwnikami. Do końca rozgrywek zostały zaledwie 4 tygodnie.

"Jedenastka" gospodarzy długo broniła się przed stratą pierwszego gola. Dopiero w samej końcówce Jakub Bojas otworzył wynik spotkania, ale dla dalszych wydarzeń była to sprawa kluczowa, która zaważyła na całym obrazie drugich 45 minut. Przed trafieniem Bojasa elblążanie zmarnowali kilka dobrych okazji, ale równie dobrze mogli schodzić do szatni ze stratą - w wersji optymistycznej jednego gola, mniej optymistycznej - nawet dwóch.

Trzy kwadranse drugiej połowy zdyscyplinowani piłkarze Adama Borosa rozegrali z pełną kontrolą nad boiskowymi wydarzeniami. Po bramce Antona Kolosova w 55 minucie Olimpia zyskała dodatkową pewność co do ostatecznego rezultatu i ze sporą regularnością zdobywała kolejne bramki. Celne strzały zaliczyli - po kilku zmarnowanych szansach - Paweł Piceluk na 20 minut przed końcem, a wynik ustalił zmieniony w drugiej połowie Łukasz Pietroń, którego krycie w polu karnym zupełnie odpuścili obrońcy z Wasilkowa i liderzy grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej odebrali zasłużone 3 punkty i utrzymali 1 miejsce w tabeli III ligi.

KS Wasilków - Olimpia Elbląg  0:4  [0:1]

0:1 Jakub Bojas (44 min.)

0:2 Anton Kolosov (55 min.)

0:3 Paweł Piceluk (70 min.)

0:4 Łukasz Pietroń (80 min.)

Olimpia: Tułowiecki, Kowalczyk, Wenger, Kubowicz, Bukacki, Kolosov (Łukasz Pietroń), Stępień, Michał Pietroń (Ressel), Sokołowski, Bojas (Kuczkowski), Piceluk (Graczyk).

Trener: Adam Boros.

Najbliższe spotkanie czeka elblążan w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski już 11 maja z Romintą Gołdap. 30 serię ligową Olimpia rozegra 14 maja z MKS-em Korsze. Mecz odbędzie się w Elblągu o godzinie 17:00.