10:30 / 25.02.2016

Olimpia i Concordia wygrały następne sparingi

Do startu rozgrywek III ligi zostało coraz mniej czasu, dokładnie 16 dni. Ostatnie przetarcia przed grą o ligowe punkty pozostały elbląskim klubom piłkarskim – Olimpii oraz Concordii. Obydwa zespoły po raz kolejny wybiegły na murawę, aby jak najlepiej przygotować się do walki o własne cele. W przypadku klubu z Agrykola liczy się tylko i wyłącznie awans do II ligi, natomiast dla podopiecznych Łukasza Nadolnego sukcesem będzie utrzymanie się w gronie trzecioligowych drużyn w nowej, zreformowanej od przyszłego sezonu lidze.

W środę (24 lutego) żółto-biało-niebiescy mierzyli się z szóstym klubem w stawce grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi, czyli Startem Warlubie. Przy Skrzydlatej zawodnicy Adama Borosa wygrali swój 11 mecz kontrolny po bramce na 10 minut przed ostatnim gwizdkiem wprowadzonego na drugą część Michała Bartkowskiego. Młody elbląski snajper wykończył akcję zainicjowaną przez swojego kolegę z linii pomocy i w końcu przełamał upór przyjezdnych. Bało to ósme zwycięstwo Olimpii przy 2 remisach i 1 porażce.

Olimpia Elbląg – Start Warlubie  1:0  [0:0]

Pierwsze 45 minut: Daniel, Kowalczyk, Wenger, Kubowicz, Maciążek, Michał Pietroń, Sokołowski, Kuczkowski, Kolosow, Bojas, Piceluk.

Drugie 45 minut: Tułowiecki, Domagała, Wenger, Iwanowski, Koza, Łukasz Pietroń, Stępień, Szuprytowski, Ressel, Graczyk, Bartkowski.

Trener: Adam Boros.

Sparingpartnerem pomarańczowo-czarnych była z kolei 12 drużyna IV ligi grupy warmińsko-mazurskiej tj. Polonia Pasłęk. Do przerwy wynik niekorzystny dla graczy z Elbląga (0:1). W drugiej połowie Concordia wyszła bardziej zmotywowana oraz z kilkoma świeżymi zawodnikami i udało się odwrócić niekorzystny rezultat. Na pół godziny przed końcem wyrównał Krzysztof Niburski po strzale głową z bliskiej odległości, a na 60 sekund przed zakończeniem wynik ustalił Karol Styś i było 2:1. Klub z Krakusa testuje golkipera, podczas gdy Przemysław Matłoka, który przebywał na testach w KS Chwaszczyno, ostatecznie nie zasili składu tego zespołu z powodu braku porozumienia pomiędzy klubami.

Concordia Elbląg – Polonia Pasłęk  2:1  [0:1]

Concordia: zawodnik testowany, Niburski, Powszuk, Kiełtyka, Tomczuk, Szymanowski, Lewandowski, Burzyński, Styś, Załucki, Essomba.

Po przerwie na boisku pojawili się jeszcze: Stupak, Sieńczak, Zaborny, Rokicki, Weber, Klonowski, Wlizło, Wiczyński, Oller.

Trener: Łukasz Nadolny.

Ligę elbląskie zespoły rozpoczynają 12 i 13 marca. Dwunastego Concordia zagra w 20 kolejce ze Zniczem Biała Piska w Elblągu o 15:30, natomiast dzień później w walce o punkty z Jagiellonią II Białystok zagra Olimpia. Mecz rozpocznie się o godzinie 13:00 (Białystok).

A już 27 lutego piłkarze Olimpii zagrają z dwa spotkania z warszawską Legią. Najpierw z o godz. 10:00 z juniorami, a 2 godziny później z drugim składem stołecznego klubu. Jak zapewniali warszawianie do Elbląga ma przyjechać kilka nazwisk pierwszego składu.