› sport
19:20 / 16.09.2015

Olimpia II Elbląg ogrywa Zatokę Braniewo

Olimpia II Elbląg ogrywa Zatokę Braniewo

W 1/32 wojewódzkiego Pucharu Polski gospodarze Olimpia II Elbląg wygrali z Zatoką Braniewo 1-0 na stadionie przy ul. Skrzydlatej. Bramkę dla miejscowych zdobył Michał Bartkowski. To dało podopiecznym trenera Dariusza Kaczmarczyka awans do następnej rundy.

To było ciekawe widowisko dla kibiców. Zatoka to zespół rywalizujący w IV lidze. Starcie lokalnych klubów dodawało trochę więcej emocji. Widać to było na murawie. Obydwa zespoły toczyły wyrównany bój w pierwszych minutach rywalizacji. Potem przewagę osiągnęła Olimpia, będąca częściej przy piłce i tworząca sytuacje bramkowe.

Młodzieżowcy w składzie gospodarzy, to w zasadzie zespół, który występuje w lidze juniorów, wzmocniony kilkoma zawodnikami z kadry trenera Adama Borosa, mogli strzelić bramkę w pierwszej części spotkania. Strzał na bramkę z rzutu wolnego Adama Koniecznego jednak piłka trafia w słupek. Obrona braniewian grała chaotycznie, mimo tego Olimpia tego nie wykorzystała.

W drugiej części w poprzeczkę strzałem z narożnika pola bramkowego trafił zawodnik rywala Wolak. Chwilę potem składna akcja miejscowych. Dośrodkowanie w pole karne Kacpra i Michał Bartkowski trafił do bramki rywala. Olimpia II Elbląg wygrała i awansowała do następnej fazy.

Olimpia II Elbląg - Zatoka Braniewo 1-0 (0-0)

Bramki: Bartkowski 63'

Olimpia II Elbląg: Jóźwiak - Korkliniewski, Szczęch, Klonowski, Bukacki, Bartkowski, Koza, Maciążek, Dyl Konieczny, Domagała, również Godlewski, Pawłowski, Leszczyński, Drankiewicz, Szymanowski, Perliński, Horyd

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%