18:39 / 07.11.2015

Olimpia mistrzem jesieni w III lidze

Podopieczni trenera Adama Borosa wygrali na własnym terenie z Olimpią Olsztynek 2-1. Bramki dla gospodarzy zdobywali Paweł Piceluk oraz Michał Ressel. W związku z tym nasi zawodnicy będą na półmetku rywalizacji zajmować pierwsze miejsce w tych rozgrywkach

Olimpia zaczęła to spotkanie atakując rywala. W 6 minucie Paweł Piceluk przerzucił piłkę nad wybiegającym bramkarzem jednak futbolówka odbiła się potem od bocznej siatki bramki Olsztynka. Napastnik miejscowych w 18 minucie mógł trafić między słupki jednak bramkarz Bartosz Mazoch wykazał się dobra obroną. W zasadzie Olimpia dominowała, stwarzając sytuacje bramkowe. Mimo tego gospodarze nie potrafili wykorzystać niezłych okazji.

W drugiej części minuta rywalizacji przesądziła o wygranej Olimpii. Najpierw w 63 celnie strzelił Paweł Piceluk, potem w 64 Michał Ressel. Wychowanek elbląskiego klubu zdobył ważną bramkę, dlatego, że w 85 minucie Karol Narojczyk przejął podanie wzdłuż pola karnego i posłał futbolówkę do siatki miejscowych.

Olimpia Elbląg – Olimpia Olsztynek 2-1 (0-0)

Bramki: Piceluk 63’, Ressel 64’ – Narojczyk 85’

Olimpia Elbląg: Daniel – Pietroń (69’ Piotrowski), Ressel, Graczyk (46’ Stepień), Bukacki, Wenger, Sokołowski (46’ Szuprytowski), Piceluk (72’ Kuczkowski), Iwanowski, Bojas, Koza

Olimpia Olsztynek: Macoch – Miłachowski, Waląg, Francuz, Wronka, Sobolewski, Narojczyk, Alancewicz, Zórański, Kowalczyk, Kowalski