11:32 / 14.09.2015

Olimpia pierwsza w lidze wojewódzkiej

Juniorzy Olimpii Elbląg walczą w lokalnych rozgrywkach. Najlepiej poczynają sobie zawodnicy trenera Dariusza Kaczmarczyka, który zajmują pierwszą pozycję w lidze wojewódzkiej juniorów starszych. Olimpia wygrała jak na razie wszystkie spotkania i nie dała strzelić bramki rywalom.

W poprzednim sezonie najstarszy rocznik trenujący w klubie rywalizował w Centralnej Lidze Juniorów. Tamte rozgrywki pokazały, że poziom ogólnokrajowy był zbyt wymagający dla miejscowych, więc nie udało się utrzymać w lidze. W tym sezonie Olimpia chce znów wywalczyć promocję na ten szczeble rozgrywkowy. W dotychczasowych starciach elbląscy zwodnicy są jednak w bardzo dobrej formie i ogrywają następne kluby uczestniczące w rywalizacji.

Olimpia zmierzyła się na wyjeździe z Motorem Lubawa. Od pierwszych minut zaatakował zespół walczący o awans. W 8 minucie prostopadłe podanie przejął Michał Bartkowski, który strzelił bramkę. Ten zawodnik wykorzystał okazję chwilę potem i Olimpia mogła kontrolować rywalizację. Gospodarze zagrali ambitnie, mimo tego nie potrafili stworzyć kilku sytuacji bramkowych. W drugiej części następne bramki strzelał Michał Bartkowski. Oprócz tego nie wykorzystali bramkowych okazji Konrad Kuciński, Kacper Horyd czy Jakub Perliński. Mimo tego Olimpia wygrała 4-0 na terenie rywala. W lidze bilans strzelonych bramek to 21-0.

W lidze juniorów młodszych podopieczni trenera Sadowskiego wygrali na wyjeździe z Don Bosco Ostróda. Młodzieżowcy walczą o awans do fazy makroregionalnej. W lidze jest mnóstwo kandydatów do promocji. Trzeba zdobywać jak najwięcej punktów. Concordia Elbląg przegrała na wyjeździe z zajmującym pierwsze miejsce Ełkiem.

Motor Lubawa - Olimpia Elbląg 0-4 (0-2)

Bramki: Bartkowski 8', 14', 69', 75'

Olimpia Elbląg: Jóźwiak - Kamiński (70' Klonowski), Konieczny, Korkliniewski (80' Łachacki), Drankiewicz, Dyl, Szczęch (75' Kozak), Szymanowski, Leszczyński (56' Perliński), Kuciński (65' Horyd), Bartkowski (75' Pawłowski)