18:40 / 22.01.2014

Olimpia pokonała Olimpię. Grudziądz lepszy

Olimpia Elbląg przegrała 1-2 z Olimpią Grudziądz w swoim drugim tegorocznym sparingu. Zespół trenera Adama Borosa dopiero rozpoczyna przygotowania do rundy wiosennej. Na boisku obydwa zespoły prezentowały podobną formę.

Spotkanie było toczone w szybkim tempie. Widać było, że trener Adam Boros preferuje grę piłką. W składzie Olimpii wystąpił Tomasz Sambor. W ataku sprawdzany jest również Maciej Ropiejko, który niedawno występował w Chojniczance, dla której strzelił w pierwszej lidze cztery bramki. Oprócz niego wystąpiło tez kilku młodszych graczy. W bramce dobrze pokazał się Hieronim Zoch. Obronił sytuację sam na sam z rywalem. W 44 minucie błąd Radosława Stępnia wykorzystał były zawodnik Concordii Jakub Zabłocki. W drugiej połowie składy zostały przetasowane i zagrało wielu innych zawodników. Bramkę dla Olimpii zdobył Kamil Graczyk, który wykorzystał rzut karny. Podopieczni trenera Dariusza Kubickiego zdołali strzelić gola w 82 minucie za sprawą Adama Cieślińskiego.

Z dobrej strony oprócz bramkarza pokazał się Tomasz Sedlewski. Miał sporo udanych dryblingów. Olimpia nie wyjeżdża na obóz poza miasto. - Będziemy przygotowywać się na własnych obiektach - mówi asystent trenera Dariusz Kaczmarczyk. W sobotę klub zagra na wyjeździe z Bytovią.

Olimpia Elbląg - Olimpia Grudziądz 1-2 (0-1)

Bramki: Kamil Graczyk 48 karny - Jakub Zabłocki 44., Adam Cieśliński 82.

Olimpia: Hieronim Zoch (46 Mateusz Imianowski) - Mateusz Bogdanowicz (60 Jacek Czerniewski), Tomasz Lewandowski, Tomasz Sambor (46 Oleg Ichim), Grzegorz Miecznik (46 Łukasz Molga) - Tomasz Sedlewski (60 Jakub Wojtkiewicz), Dawid Zieliński (60 Adam Skierkowski), Radosław Stępień, Anton Kołosow (46 Kamil Graczyk), Mateusz Kołodziejski (60 Kamil Piotrowski) - Maciej Ropiejko.

Grudziądz: Michał Kołba - Robert Pisarczuk, Michał Łabędzki, Mateusz Wrana, Adam Banasiak - Robert Szczot, Bartosz Śmietanko, Maciej Rogalski, Dariusz Gawęcki, Piotr Ruszkul - Jakub Zabłocki. Grali także: Adrian Bielawski, Michal Piter-Bučko, Marcin Woźniak, Marcin Smoliński, Dariusz Kłus, Łukasz Suchocki, Adam Cieśliński, Maciej Kowalczyk, Mateusz Górka, Konrad Kaczmarek.