13:04 / 26.01.2014

Olimpia przegrywa sparing z Bytovią. Zobacz skład

Zespół Olimpii Elbląg przegrał na wyjeździe 2-3 z Bytovią Bytów. To był trzeci sparing podopiecznych trenera Adama Borosa w tym okresie przygotowawczym. Bramki dla naszego zespołu zdobyli z rzutu karnego Kamil Graczyk oraz Mateusz Bogdanowicz. W składzie był testowany nowy zawodnik.

Pierwszą bramkę dla Bytovii zdobył w 8 minucie Wojciech Wilczyński. Z prawej strony wbiegł w pole karne i przy krótkim słupku umieścił piłkę obok Mateusza Imianowskiego. W 10 minucie drugie trafienie dla gospodarzy. Dośrodkowanie i celny strzał Macieja Michalskiego. W następnych kilkunastu minutach spotkanie było wyrównane. Kontratak naszego zespołu i faul bramkarza Bytovii. Rzut karny wykorzystał w 25 minucie Kamil Graczyk.

W 53 minucie błąd Łukasza Kowalskiego, który za krótko zagrał piłkę do bramkarza i gol Mateusza Bogdanowicza. Bytovia strzeliła jednak na wagę wygranej. W 63 minucie z rzutu wolnego zagranie w pole karne Olimpii i jeden z obrońców trafia do własnej bramki. To był następny wartościowy sparing dla trenerów, którzy mogli sprawdzić kilku zawodników.

Bytovia Bytów - Olimpia Elbląg 3-2 (2-1)

Bramki: Wilczyński 8., Michalski 18., samobójcza 63. - Graczyk 25. karny, Bogdanowicz 53.

Bytovia: Guzikowski - Wilczyński, Wróbel, Mazurkiewicz, Szewczyk, Cesarek, Pietroń, Kryszak, Mateusz Michalski, Kazimierowicz, Surdykowski, również: Guzikowski (58 Oszmaniec), Karwat, Kowalski, Niedzielski, Wróblewski, Kayode, Kajca, Pięta, Marczak, Hirsz, Bojas.

Olimpia: pierwsza część: Imianowski - Czerniewski, Ichim, Molga, Miecznik, Maciążek, Skierkowski, Piotrowski, Graczyk, Sedlewski, Kolosow, druga część: Zoch - testowany, Sambor, Lewandowski, Molga, Zieliński, Pietrewicz, Bogdanowicz, Liszko, Wojtkiewicz, Kopycki