20:14 / 23.07.2014

Olimpia przegrywa z Arką Gdynia. Zobacz

W spotkaniu towarzyskim zespół trenera Adama Borosa przegrał 1-2 na wyjeździe z Arką Gdynia. Bramkę dla elblążan zdobył z rzutu karnego Kamil Graczyk. Głównym wydarzeniem tego spotkania była fatalna kontuzja Wesołowskiego po brutalnym wślizgu jednego z zawodników Arki. Po tym wydarzeniu sędzia zakończył rywalizację.

Znajdujący się na tym meczu kibice byli przerażeni sytuacją w końcówce spotkania. Przecież to tylko starcie towarzyskie zatem trudno powiedzieć, dlaczego rywal zaatakował naszego zawodnika. Trafił w piłkę jednak impet tego zagrania był zbyt duży i piłkarz Olimpii został kontuzjowany. Na boisku pojawiły się dwie karetki. Robert Wesołowski został odwieziony do szpitala. Zawodnik gospodarzy był przybity gdy zrozumiał jak poważny mógł być to wślizg. Zdaniem  sztabu Olimpii tylko grubość getrów sprawiła, że noga zawodnika klubu z Elbląga nie była złamana. Według diagnozy lekarzy stopa jest mocno zwichnięta.

Fotorelacja Arkowcy.pl tutaj

Arka wystąpiła w najsilniejszym składzie tylko kilkadziesiąt minut w pierwszej połowie. Spotkanie kontrolował zespół gospodarzy. Jednak w 8 minucie Łukasz Pietroń trafił w poprzeczkę. W odpowiedzi dośrodkowanie w pole karne Jagiełły wykorzystał Calderon. Potem dobrze w bramce w sytuacji z Pawłem Abbottem zachował się Mateusz Imianowski. W pierwszej części trener Dariusz Dźwigała zmienił linię obrony oraz defensywnego pomocnika. Nasz zespół musiał bronić się na własnej połowie boiska.

W drugiej części Arka wystawiła młodszy skład. W 66 minucie faul w polu karnym Arki i rzut karny wykorzystuje Kamil Graczyk. Arka zdobyła bramkę w 77 minucie kiedy Nalepa zagrał do wbiegającego ze skrzydła Wojowskiego, który strzałem w długi róg strzelił gola dla Gdynian.

Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 2-1 (1-0)

Bramki: Calderon 15', Wojowski 78' - Graczyk 66' - k.

Arka: Miszczuk - Kowalski (33' Sulewski), Marcjanik (33' Alan Fialho), Sobieraj (33' Szur), Warcholak (33' Glauber), Jagiełło (46' Brzuzy), Łukasiewicz (33' Nalepa), Ława (57' Mosiejko), Calderon (46' Wojowski), Lech (46' Gałecki), Abbott (57' Bach)

Olimpia: Imianowski (46' Malewski) - Szawara, Maciążek (46' Czerniewski), Ichim (46' Firlej), Wojtkiewicz (46' Ressel), Pietrewicz (46' Kuczkowski), Stępień (46' Graczyk), Szuprytowski (46' Kowalczyk), Pietroń (46' Wesołowski), Raduszko (46' Kopycki), Bojas (70' Sawicki)