21:52 / 08.02.2014

Olimpia przegrywa z Wisłą Płock. Kilku testowanych

Zespół trenera Adama Borosa na wyjeździe przegrał w sparingu 1-4 z Wisłą Płock. Bramkę dla gości zdobył Kamil Graczyk. Testowano kilku zawodników, którzy mogliby wzmocnić szczególnie formację ataku Olimpii. Kandydatem do angażu w klubie jest Nikita Metlitski.

To urodzony w 1995 roku zawodnik z Białorusi, który był w rezerwach BATE Borysow. Trudno powiedzieć więcej na jego temat. Widać, że to junior, który zagrał w trzech meczach kadry do lat 17. Z Andorą gdzie wszedł z ławki rezerwowych oraz z Norwegią i Węgrami jednak wówczas nie zyskał zaufania trenera zespołu. W sprawdzianie z Wisłą Płock dostał czerwoną kartkę w pierwszej połowie. W tej części Olimpia zdobyła gola za sprawą rzutu karnego w 14 minucie, który wykorzystał Kamil Graczyk. W pierwszym składzie zaprezentował się drugi z testowanych bramkarz Bartłomiej Danowski. Człowiek nie jest przypadkowy, to podstawowy zawodnik Odry Opole w tym sezonie w drugiej lidze.

Wisła odpowiedziała aż czterema bramkami. Bartłomiej Sielewski w 26 minucie i Albert Taar w 36 wykorzystując zespołową akcję. W drugiej połowie następne celne strzały Pawła Magdonia w 53 i testowanego zawodnika w 75 minucie.

Wisła Płock - Olimpia Elbląg 4-1 (2-1)

Bramki: Sielewski 26., Taar 36., Magdoń 53., testowany 75. - Graczyk 14. - karny

Wisła Płock: Kiełpin (46. Szczepankiewicz) - Hiszpański (46. Stefańczyk), Magdoń (65. Sielewski), Sielewski (46. Radić), Hempel (46. Abramowicz), Janus (46. zawodnik testowany), Góralski (46. lazło), Burkhardt (65. Dombrowski), Taar, Kaczmarek (46. Grudzień) - Dziedzic (46. Marcin Krzywicki).

Olimpia: Danowski - zawodnik testowany, Ichim, Lewandowski, Tomasz Sambor, Piotrowski, Zieliński, Stępień, Nikita Mietlitski (40. Skierkowski), Sedlewski, Graczyk. Grali także: Imianowski, Czerniewski, Kowalczyk, Molga, Ressel, Wojtkiewicz.