16:31 / 29.01.2014

Olimpia remisuje z rezerwami Arki

Arka Gdynia w sparingu z Olimpią Elbląg wystawiła nastolatków z rezerw oraz kilku graczy doświadczonych. Gospodarze na sztucznym boisku zremisowali z podopiecznymi trenera Adama Borosa 2-2. Bramki dla naszego zespołu zdobył Anton Kołosow.

Wydawało się, że będzie to fajna okazja na zmierzenie się z wymagającym zespołem. Jednak to nie był pierwszoligowy skład tylko jak nazwała to strona klubu "Test młodych". To był jednak tylko mecz towarzyski a jak wiadomo każda możliwość sprawdzenia zawodników jest ważna.

W składzie Arki widać było 18 i 19 letnich graczy. Z tych starszych to Brazylijczycy Marcus, Galuber i Krzysztof Sobieraj. W naszej drużynie zabrakło Mateusza Kołodziejskiego.

Od początku warunki dyktowała Arka. W 12 minucie ze skrzydła dośrodkował Robert Sulewski jednak strzał Mateusza Szwocha obronił bramkarz Hieronim Zoch. Mimo jego dobrej interwencji odbitą piłkę wykorzystał Michał Szubert. W 17 minucie prowadzenie Arki mogło być bardziej znaczne gdyby nie Zoch, który obronił rzut karny wykonywany przez Macusa. W 21 minucie fajna akcja Olimpii i zagranie Kamila Graczyka broni Jakub Miszczuk. Sulewski popisał się w 36 minucie dobrym podaniem i partner z rezerw Szubert minął bramkarza gości i zdobył gola.

Trener Boros zmienił kilku zawodników w drugiej części. Bramkę mógł zdobyć Radosław Stępień ale bramkarz Dawid Kędra był na posterunku. W 51 minucie znakomite zagranie w pole karne i Anton Kołosow nie ma problemu z trafieniem. W 75 minucie błąd Pawła Wojowskiego wykorzystuje znów napastnik Olimpii.

Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 2:2 (2-0)

Bramki: Michał Szubert 16., 38. - Anton Kołosow 52., 75.

Arka: Jakub Miszczuk (46' Dawid Kędra) - Robert Sulewski, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj (46' Kamil Juraszek), Glauber Souza Couto - Michał Jankowski (46' Radosław Robakowski), Michał Nalepa, Mateusz Szwoch (46' Michał Rzuchowski), Paweł Wojowski - Marcus da Silva (27' Maciej Wardziński) - Michał Szubert

Olimpia: Hieronim Zoch (46' Mateusz Imianowski) - Tomasz Sambor (46' Łukasz Molga), Oleg Ichim (46' Jacek Czerniewski), Tomasz Lewandowski, Michał Ressel (46' Adam Skierkowski) - Radosław Stępień (65' Rafał Maciążek), Rafał Pietrewicz (46' Jakub Wojtkiewicz), Paweł Nowosielski (40' Kamil Piotrowski), Kamil Graczyk (46' Kamiński) - Kamil Kopycki (46' Dawid Zieliński), Anton Kołosow