18:45 / 15.02.2014

Olimpia w sparingu wygrała z liderem. Zobacz zdjęcia z meczu

W następnym sprawdzianie w okresie przygotowawczym Olimpia Elbląg wygrała 2-0 ze Startem Działdowo. Rywal to lider rozgrywek w trzeciej lidze. Spotkanie było niezłym widowiskiem, obfitującym w sytuacje bramkowe i ambitną postawę zawodników.

W pierwszym składzie zagrał napastnik Denys Bursak. Znów zaprezentował się dobrze. W środkowej formacji szansę wykorzystuje Nikita Mietlickij. Białorusin stara się dokładnie rozgrywać. W najbliższym czasie będą rozmowy na temat ich ewentualnego pozyskania. W 10 minucie groźną akcje stworzył zespół Startu. Z rzutu wolnego strzelał Tomasz Chądzyński jednak piłka minęła bramkę Mateusza Imianowskiego. W 35 minucie Radosław Stępień zagrał prostopadłą piłkę do wychodzącego na pozycję Bursaka. Zawodnik gospodarzy posłał futbolówkę tuz obok dalszego słupka. Chwilę potem odpowiedź Startu i w sytuacji sam na sam Dominik Bruździński nie zdołał trafić. Bramkę dla Olimpii zdobył w 45 minucie Tomasz Sedlewski. W drugiej części spotkania Kamil Kopycki strzelił niecelnie, a Anton Kołosow w polu karnym trafił w bramkarza. Drugą bramkę dla Olimpii zdobył w 71 minucie Bursak.

Olimpia Elbląg - Start Działdowo 2-0 (1-0)

Bramki: Sedlewski 45., Bursak 71.

Olimpia: Imianowski - Oleksa, Lewandowski, Ichim, Sambor, Mietlickij, Ressel, Stępień, Sedlewski, Piotrowski, Bursak, również: Zoch, Molga, Kołosow, Kopycki, Wojtkiewicz, Zieliński, Skierkowski, Kowalczyk

Start: Dąbrowski - Osika, Łochnicki, Chrzanowski, Dąbkowski, Szypulski, Chądzyński, Wyźlic, Sierzputowski, Bruździński, Mechlinkiewicz, również: Mikulak, Kwaśniewski, Wiżacki, Kędzierski, Zasadzki, Demski