15:44 / 04.10.2014

Olimpia wygrywa z Jagiellonią, bramki Kuczkowskiego

Olimpia Elbląg poprawiła humor swoim kibicom. Zespół trenera Adama Borosa wygrał 4-1 z rezerwami Jagiellonii Białystok. Rywal w pierwszej połowie nie potrafił rozegrać składnej akcji i to pomogło gospodarzom w osiągnięciu przewagi w tym spotkaniu.

Jak strzelano bramki?

21 minuta 1-0 – Zagranie ze skrzydła przed pole karne do Kamila Kuczkowskiego, który ładnym strzałem zmieścił piłkę przy słupku

30’minuta 2-0 – Dośrodkowanie po zagraniu z rzutu rożnego Radosława Stępnia na głowę Antona Kołosowa, który posłał piłkę do bramki

54 minuta 2-1 – Zawodnik gości zagrał w pole karne do niepilnowanego Damiana Kądziora, który zdobył gola

69 minuta 3-1 – Dośrodkowanie w pole karne i Kuczkowski głową przelobował bramkarza

90 minuta 4-1 – Podanie Daniela Barana do Kamila Piotrowskiego, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił do bramki

Dlaczego wygrała Olimpia?

Wykorzystała przewagę w pierwszej części spotkania. Przewaga gospodarzy była duża, rywal bronił się na własnej połowie. Wydawało się, że przeciwnik nie będzie potrafił wypracować sobie ciekawszych sytuacji. Gdy zdobył jednak bramkę zaczęło być bardziej nerwowo, z racji odważniejszych ataków białostoczan. Gol Kuczkowskiego trochę ostudził zapędy gości, a w końców Ce podopieczni trenera Adama Borosa kontrolowali już przebieg rywalizacji. Trzeba zaznaczyć powrót na boisko kontuzjowanych Daniela Brana i Kamila Piotrowskiego, którzy stworzyli bramkową akcję.

Kamil w formie

Trener gospodarzy zamienił kontuzjowanego Kamila Graczyka na Kamila Kuczkowskiego. Zawodnik, który dotychczas grał w Barkasie Tolkmicko, w III lidze pokazuje swoje piłkarskie walory. Dodał więcej jakości zespołowi, który dzięki jego nieszablonowym zagraniom był trochę bardziej efektowny.

Olimpia Elbląg – Jagiellonia II Białystok 4-1 (2-0)

Bramki: Kuczkowski 21’, 69’, Kołosow 30’, Piotrowski 90' - Kądzior 54'

Żółte kartki: Malinowski, Porębski

Olimpia Elbląg: Imianowski – Ichim, Kowalczyk, Iwanowski, Szuprytowski, Stepień, Pietrewicz, Kuczkowski (81’ Ressel), Pietroń (84’ Baran), Kołosow (67’ Graczyk), Bojas (77’ Piotrowski)

Jagiellonia II Białystok: Karpieszuk – Porębski, Waszkiewicz, Jasiński, Straus, Pawlik, Malinowski, Domański (46’ Kowalczyk), Stypułkowski (46’ Gulbierz), Swiderski (84’ Kaczyński), Kądzior