15:30 / 01.03.2014

Olimpia wygrywa z Kaszubią Kościerzyna. Czerwona kartka Petrache

Zespół trenera Adama Borosa zmierzył się z rywalem występującym w trzeciej lidze wygrywając 2-1. To była najprawdopodobniej próba generalna przed startem rundy rewanżowej. Klub zdecyduje czy w tygodniu odbędzie się jeszcze dodatkowy sparing,

Spotkanie odbyło się na boisku z naturalną murawą przy ul. Skrzydlatej. Pierwsza bramkę zdobyła Kaszubia. W 18 minucie pięknym strzałem z dystansu gola strzelił Adrian Wysiecki. Wyrównał w 30 minucie Tomasz Lewandowski, który wykorzystał dośrodkowanie ze stałego fragmentu. W tym meczu okazję do zaprezentowania się kibicom miał Rumun Iulian Petrache, występujący na pozycji obrońcy. Widać, że potrafi grać w piłkę. Jednak popełnił kilka błędów i dostał dwie żółte kartki. - Trudno jest nam powiedzieć, co ten zawodnik robił od stycznia. Posiada dobre warunki fizyczne jednak potrzeba jeszcze treningów by przygotować go zdecydowanie lepiej do rywalizacji w lidze - mówi trener Adam Boros. Na trybunach słychać było doping kibiców Olimpii.

W drugiej części graliśmy nadal w takiej samej liczbie zawodników, bo goście zgodzili się by ukaranego obrońcę gospodarzy mógł zastąpić rezerwowy zawodnik. W 75 minucie znów podanie w pole karne i bramkę zdobył Oleg Ichim. Okazję miał również Kamil Piotrowski, ale trafił w poprzeczkę.

Olimpia Elbląg - Kaszubia Kościerzyna 2-1 (1-1)

Bramki: Lewandowski 30., Ichim 75 - Wysiecki 18.

Czerwona kartka: Petrache

Olimpia: Imianowski - Oleksa, Molga, Lewandowski, Sambor, Petrache, Ressel, Sedlewski, Kołosow, Stępień, Piotrowski, również: Zoch, Skierkowski, Prusinowski, Ichim, Sokołowski, Kopycki

Kaszubia: Machola – Bielinski, Prusarczyk, Prokopów, Kosznik, Drzymała, Wilma, Wysiecki, Prinz, Kwietniewski, oraz testowany zawodnik ( napastnik), również: Spierewka, Wysiecki, Zbrzyzny, Klawikowski, Przybyszewski, Bławat, Domaschke, Prądziński