15:02 / 03.05.2015

Olimpia wygrywa z rezerwą Jagiellonii, niezła forma Wasiluka

Podopieczni trenera Adama Borosa wygrali na wyjeździe 4-0 z Jagiellonią II Białystok. Bramki dla naszego zespołu zdobywali Kamil Graczyk, Jakub Bojas, Damian Szuprytowski i Kamil Kuczkowski. W bramce bardzo dobrze zagrał Adam Wasiluk broniąc kilka trudnych sytuacji dla gospodarzy.

Jak strzelano bramki?

0-1 24' - Piękny strzał z rzutu wolnego Kamila Graczyka

0-2 37' - Jakub Bojas przejął zagranie ze skrzydła i w sytuacji sam na sam zdobył bramkę

0-3 71' - Dośrodkowanie z rzutu rożnego i Damian Szuprytowski trafia do bramki rywala

0-4 86' - Kamil Kuczkowski, któego wprowadził na murawę trener, strzelił w długi róg bramki gospodarzy

Olimpia mogła obawiać się tego spotkania. W składzie miejscowych mogą wystąpić zawodnicy z pierwszego składu. W tym starciu jednak wzmocnienia z Ekstraklasy były w postaci trzech zawodników. Najbardziej znany to Paweł Sawickij. Olimpia dobrze zaczęła tę rywalizację. Zespół trenera Adama Borosa zdobył dwie bramki i kontrolował przebieg spotkania. W 42 minucie bramkarz Adam Wasiluk obronił strzał Patryka Malinowskiego i dobitkę Sawickiego. Potem strzał Emila Gajko trafił w poprzeczkę. W końcówce pierwszej części bramkarz Olimpii znów pokazał fantastyczną interwencję, broniąc sytuację sam na sam z Gajką.

W następnych minutach na boisku nie było zbyt dużo fajnych akcji. W 70 minucie sytuacja dla gospodarzy jednak Wasiluk obronił strzał Gajki. Chwilę potem strzał w słupek zawodnika Olimpii.

Jagiellonia II Białystok - Olimpia Elbląg 0-4 (0-2)

Bramki: Graczyk 9', Bojas 37', Szuprytowski 71', Kuczkowski 86'

Żółte kartki: Sokołowski

Jagiellonia II Białystok: Rosa, Kowalewski, Augustyniak, Pajnowski, Charkiewicz, Łupinski, Malinowski, Sawickij, Kaczmarczyk, Mystkowski, Gajko

Olimpia Elbląg: Wasiluk - Kowalczyk, Szuprytowski, Wenger, Sokołowski (78' Pietrewicz), Graczyk (70' Ressel), Stępień (78' Kuczkowski), Kubowicz, Pietroń, Tuttas, Bojas (75' Piotrowski)