18:55 / 20.09.2014

Olimpia wygrywa ze Startem Działdowo

Olimpia Elbląg wygrała 2-0 ze Startem Działdowo. Bramki zdobywali Anton Kołosow i Łukasz Pietroń z rzutu karnego. Start w tym spotkaniu nie zaprezentował praktycznie niczego, co mogłoby zagrozić gospodarzom. Przegrał zasłużenie i na dodatek powinien cieszyć się, że nie dostał pokaźnego bagażu bramek.

Jak strzelano bramki?

9 minuta 1-0 – Rzut wolny dla Olimpii Elbląg. Kamil Kuczkowski zagrał w pole karne gdzie bramkarz gości Leszczyński nie zdołał wybić dobrze piłki. Przejął futbolówkę na długim słupku Anton Kołosow i bez kłopotów trafił do bramki.

52 minuta 2-0 – Podanie za obrońców do wybiegającego Łukasza Pietronia, który był faulowany w polu karnym. Zawodnik Olimpii Elbląg wykorzystał rzut karny posyłając piłkę w przeciwny róg od tego, który wybrał bramkarz.

Dlaczego wygrała Olimpia?

Tutaj trudno wybrać kluczowy element, który przyczynił się do zwycięstwa gospodarzy. Po prostu zespół trenera Adama Borosa jest zdecydowanie lepszy od rywala, który w składzie wystawił aż 4 młodzieżowców. To pokazuje, jakie problemy z zespołem posiada trener przeciwnika. Start w takiej formie jest kandydatem do walki o utrzymanie w III lidze. W tym spotkaniu nie pokazał jakiegoś pomysłu, schował się za szczelną gardą jednak i tak nie osiągnął jakichkolwiek zdobyczy punktowych.

Festiwal niewykorzystanych okazji

Olimpia powinna wygrać różnicą kilku bramek. Zabrakło trochę skuteczności w polu karnym rywala. Szczególnie w drugiej części rywalizacji. W 64 minucie Pietroń trafił w poprzeczkę strzelając w polu karnym. Chwilę potem Kołosow z kilku metrów trafił w bramkarza. W 65 minucie Jakub Bojas minął bramkarza i zagrał wzdłuż bramki jednak Kołosow trafił w blokujących strzał obrońców. Trener mówił, że trzeba będzie pracować by wykorzystywać okazje bramkowe. Dobrze zagrał Kamil Kuczkowski, który zyskuje wydaje się coraz większe zaufanie trenera klubu.

Olimpia Elbląg - Start Działdowo 2-0 (1-0)

Bramki: Kołosow 9', Pietroń 52' - k.

Olimpia Elbląg: Tułowiecki – Szawara, Ichim, Kowalczyk, Iwanowski, Pietrewicz (81' Firlej), Kuczkowski (72' Graczyk), Pietroń (89' Zieliński), Szuprytowski, Bojas (89' Sawicki), Kołosow

Start Działdowo: Leśniewski – Ogrodowczyk, Łochnicki, Rogoziński, Łukaszewski, Zasadzki, Kłosowski (82' Sienikowski), Wieczorek (63' Grela), Kwaśniewski, Bartkowski (87' Kędzierski), Cichowski (67 Jurczak)