16:47 / 05.10.2014

Olimpia wysoko wygrywa z Motorem

Zespół występujący w Centralnej Lidze Juniorów wygrał 4-1 z Motorem Lublin. Było to ważne zwycięstwo dla podopiecznych trenera Dariusza Tyburskiego, z racji tego, że rywal jest jednym z tych klubów, z którymi gospodarze walczą o utrzymanie w lidze. Dobrze zagrał zdobywca jednej z bramek Wojciech Klonowski.

Jak strzelano bramki?

1-0 7 minuta – Rzut wolny dla gioospodarzy, który wywalczył Klonowski. Dośrodkowanie ze skrzydła tego zawodnika, jednak nikt z piłkarzy w polu karnym nie dotknął futbolówki. Zmyliła bramkarza i wpadła przy dalszym słupku.

1-1 15 minuta – Zagranie w pole karne i Krystian Brudz strzela bramkę dla rywala.

2-1 83 minuta – Rzut karny wykorzystuje Damian Bałachowski

3-1 90 minuta – Jakub Dzieżyc przebiegł kilkanaście metrów z piłką, minął obrońcę i zdobył bramkę w sytuacji sam na sam z bramkarzem

4-1 90 minuta – Strzał naszego zawodnika w polu karnym i piłka odbija się od Michała Maliszewskiego, który zdobywa samobójczą bramkę

Olimpia Elbląg, w przeciwieństwie do przeciwnika, potrafiła wykorzystać okazję i zdobyć drugiego gola, który ustawił rywalizację. Gdyby wcześniej elblążanie potrafili zdobyć następną bramkę to Motor mógłby nie zagrozić miejscowym. W 12 minucie Bartkowski nie zamienił prostopadłego zagrania na bramkę, ponieważ trafił w słupek, a chwilę potem nieudanie lobował bramkarza. W kolejnej części strzały w poprzeczkę Rafała Maciążka, oraz Brudza. W końcówce jeszcze czerwona kartka dla Sebastiana Gołębiowskiego. W tym momencie gospodarze maja tylko 3 punkty do bezpiecznej strefy.

Olimpia Elbląg – Motor Lublin 4-1 (1-1)

Bramki: Klonowski 7’, Bartkowski 83 – k., Dzieżyc 90’, Szczęch 90’ - Brudz 15’

Żółte kartki: Jarosiński, Lichołat, Nowikiewicz - Burczaniuk

Czerwona kartka: Gołębiowski 86’

Olimpia Elbląg: Jóźwiak – Maciążek, Nowikiewicz, Skolimowski, Kaczmarczyk, Leszczyński (39’ Lewandowski, 73’ Lichołat), Szczęch, Jarosiński, Klonowski, Bałachowski (59’ Dzieżyc), Bartkowski

Motor Lublin: Zagórski – Gołębiowski, Burczaniuk, Maliszewski, Mróz, Nećko, Kowalczyk, Michota, Bednara (90’ Kozłowski), Chmura (60’ Persona), Brudz