› sport
08:00 / 14.12.2015

Olimpiada o puchar Otylii Jędrzejczak za nami. Zobacz zdjęcia

Olimpiada o puchar Otylii Jędrzejczak za nami. Zobacz zdjęcia

fot. Ines Kuraś

Popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży była jednym z celów zorganizowanej wczoraj, 13 grudnia, Mikołajkowej Olimpiady Pływackiej o Puchar Otylii Jędrzejczak. W zawodach wzięło udział blisko 400 zawodników z całej Polski. Centrum Rekreacji Wodnej ponownie wypełniły emocje rywalizacji.

W zawodach dokładnie wzięło udział 398 zawodników, którzy przyjechali z Bydgoszczy, Iławy, Malborka, Lipna, Tarnobrzegu, Giżycka czy Trójmiasta. Głównym celem imprezy organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego oraz UKP Jedynka była popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży, a także propagowanie go jako dyscypliny wpływającej na wszechstronny rozwój zdolności ruchowej.

Witold Wróblewski serdecznie podziękował Otylii Jędrzejczak, za organizację Mikołajkowej Olimpiady w naszym mieście, a także podarował bukiet kwiatów oraz upominek w związku z urodzinami i imieninami pływaczki. Następnie wręczono jubilatce tort urodzinowy, a także odśpiewano gromkie „Sto lat”. Po tym oficjalnie rozpoczęto trwające cały dzień zawody.

Zawody były podzielone na dwa bloki. Do południa odbywały się starty zawodników z roczników 2005, 2006 i 2007. Kolejny blok rozpoczął się około godziny 15:00 i przeznaczony był dla roczników 2002, 2003 i 2004.

Mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak w trakcie trwania zawodów rozdawała liczne autografy, a także chętnie pozowała do zdjęć z fanami.

Oficjalne wyniki z zawodów można znaleźć na stronie UKS Jedynka: http://www.jedynka.elblag.pl/

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z tego wydarzenia.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 17