› sport
08:23 / 25.03.2013

Olimpijska Szkoła. Dzieci rozegrają turniej piłki nożnej w hali CSB

Olimpijska Szkoła. Dzieci rozegrają turniej piłki nożnej w hali CSB

Klub Sportowy „Olimpia” Elbląg zaprosił dzieci z dwunastu szkół podstawowych na turniej piłki nożnej do hali sportowej CSB. W turnieju „Olimpijska Szkoła” wezmą udział mali sportowcy z klas I–III. Zawody zostaną rozegrane w środę 27 marca 2013 r. i rozpoczną się o godz. 8.10 meczem otwarcia pomiędzy drużynami SP 6 i SP 12.

W innych zawodach, które zakończą się o godz. 15.00, zobaczymy zespoły z SP 1, SP 4, SP 16, SP 14, SP 18, SP 21, SP Rychliki, SP Gronowo Górne, SP Żurawiec i SP Milejewo. Są to reprezentacje szkół, z którymi „Olimpia” podpisała porozumienie o współpracy. Jednym z jej elementów jest propozycja rywalizacji sportowej dzieci na tego typu turniejach, w czasie których trenerzy Olimpii mają możliwość wyszukiwania piłkarskich talentów.

Warto przypomnieć, że podobnymi przedsięwzięciami były: turniej „Eurotalenty 2012” oraz „Liga Olimpijskich Szkół”, którą wygrały dzieci z SP 6 w roczniku 2003 i z SP 18 w roczniku 2002. Wybrani przez trenerów, na tych imprezach chłopcy, trenują do dzisiaj w drużynach klubu Olimpia Elbląg.

Klub Sportowy „Olimpia” Elbląg przygotował dla każdego uczestnika koszulkę z nazwą jego szkoły, herbem „Olimpii” i emblematem „Olimpijska Szkoła”. Oczywiście młodzi piłkarze zagrają w nich na turnieju. Będą puchary i medale dla najlepszych drużyn oraz indywidualne wyróżnienia ufundowane przez Departament Sportu Urzędu Miasta Elbląga. Honorowy Patronat nad Turniejem sprawuje Prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk. Zapraszamy 27.03.2013 r. do hali CSB na piłkarskie święto „Olimpijskich Szkół”.

Organizator KS „Olimpia” Elbląg.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%