› zagrożenia i utrudnienia
11:29 / 20.03.2020

Olsztyn, Oleśnica i inne miasta zamykają place zabaw. Co w Elblągu?

Olsztyn, Oleśnica i inne miasta zamykają place zabaw. Co w Elblągu?

Na razie nie ma decyzji zamknięcia placów zabaw w Elblągu ( 20.03. godz. 11.00). Na ten krok zdecydowano się w m.in.  Olsztynie, Tarnowie, Stalowej Woli. Aktualizacja z godz. 13.34. Władze Elblaga apelują o niekorzystanie z placów zabaw.

W Oleśnicy decyzją Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego od 18 marca zamknięte zostały place zabaw dla dzieci na terenie miasta.

Ograniczamy w ten sposób kontakt dzieci z innymi osobami, zapobiegając jednocześnie zarażeniu naszych najmłodszych koronawirusem. Jeżeli plac nie jest ogrodzony – zostanie oznaczony tabliczką informacyjną o jego zamknięciu. Oznacza to, że nie powinniśmy korzystać z takich miejsc

- czytamy w komunikacie zamieszczony na stronie gminy i miasta Oleśnica.

Podobna decyzja zapadła w Olsztynie:

Zdarzało się, że place zabaw odwiedzały całe rodziny, pozwalając swoim pociechom na zabawę z innymi rówieśnikami. Dlatego biorąc pod uwagę zagrożenie epidemiczne zdecydowaliśmy o zamknięciu wszystkich placów zabaw. 

- informują w komunikacie władze miejskie Olsztyna. 

Informacja władz Elbląga:

W związku z zagrożeniem epidemicznym i w trosce o zdrowie elblążan, nie korzystajmy z placów zabaw i siłowni plenerowych. Każde gromadzenie się w miejscach publicznych niesie w tej chwili poważne ryzyko zakażenia się koronawirusem.

Prosimy rodziców i opiekunów dzieci o przestrzeganie zaleceń związanych z profilaktyką i niekorzystanie z placów zabaw, zarówno osiedlowych, jak i tych zlokalizowanych w parkach i zieleńcach.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%